piątek, 14 czerwca, 2024
Strona główna » IKE i IKZE – uwaga na koszty! Jak wybrać najlepszą ofertę?

IKE i IKZE – uwaga na koszty! Jak wybrać najlepszą ofertę?

by Redakcja
0 comment

W dzisiejszych Rynkach na Żywo – Aleksander Matusiewicz omówił szczegółowo – na co zwrócić uwagę, aby umiejętnie dobrać rozwiązanie emerytalne dla siebie. Skupił uwagę przede wszystkim na analizowaniu ofert IKE i IKZE pod kątem pobieranych opłat. Odpowiedział na pytanie – jak wybrać najlepszą ofertę?


Aktualne limity wpłat na IKE i IKZE (2019r.)

IKE: 14 295 zł

IKZE: 13 329 zł


Opłaty są coraz niższe – ale trzeba być czujnym

Na rynku jest wiele ofert IKE i IKZE. Konta emerytalne można założyć m.in. w banku, TFI, czy Domu Maklerskim. Przed wyborem oferty należy rozważyć nie tylko – w co i gdzie będziemy inwestowali oszczędności – ale przede wszystkim, na jakie warunki oferty przystajemy.

IKE i IKZE mają trzy niezaprzeczalne korzyści. To produkty o dobrowolnym charakterze, elastyczne, wyposażone w liczne korzyści podatkowe. Jednak – wybierając IKE, czy IKZE dla siebie – trzeba zwrócić uwagę, czy oferty są także atrakcyjne, jeśli chodzi o opłaty.

Akceptujesz limit dla IKE – 14 295 zł i IKZE – 5 718 zł? Przenieść oszczędności pod ochronę tego rozwiązania

Aktualne limity na IKE i IKZE dostępne są na stronach Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Jeśli narzucone z góry ograniczenia nie są dla Ciebie przeszkodą – warto przesunąć oszczędności ze zwykłego konta czy funduszu inwestycyjnego – właśnie pod ochronę IKE czy IKZE.

Zyskujemy w ten sposób korzyści podatkowe, m.in. – coroczny zwrot z podatku, w przypadku inwestowania oszczędności na IKZE.

You may also like

Targeto.pl to niezależny serwis analityczny, stworzony przez specjalistów rynku finansowego. 

Zawiera unikalne, fachowe analizy, przeglądy, raporty oraz komentarze dotyczące najbardziej perspektywicznych produktów i rozwiązań inwestycyjnych.

Serwis targeto.pl prowadzony jest w celach edukacyjno-informacyjnych.

Informacje przedstawione na tej stronie internetowej są prywatnymi opiniami autorów i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715).

Autorzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie materiałów zawartych na tej stronie, a czytelnik podejmuje decyzje inwestycyjne na własną odpowiedzialność.

© targeto.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.