poniedziałek, 15 lipca, 2024
Strona główna » Gwarantowana Emerytura+ – wiesz, ile dostaniesz w ramach ubezpieczenia emerytalnego

Gwarantowana Emerytura+ – wiesz, ile dostaniesz w ramach ubezpieczenia emerytalnego

autor Redakcja
0 komentarz

Polacy mają coraz większy wybór sposobów oszczędzania na emeryturę. Wiedzą, że głodowa emerytura z ZUS im nie wystarczy. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się więc IKE i IKZE. Wiele osób zwraca też uwagę na ubezpieczenie emerytalne z gwarantowaną dożywotnią rentą. Jednym z nich jest Gwarantowana Emerytura+ oferowana przez MetLife Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie i Reasekuracji SA. Już w momencie podpisywania umowy wiemy, ile wyniesie dodatkowe świadczenie emerytalne. To doskonały sposób, aby stworzyć swoją prywatną skarbonkę i mieć pewność, że nasza emerytura będzie zbliżona do wysokości pensji, za którą przyzwyczailiśmy się żyć.

Gwarantowana Emerytura + od Metlife – zagwarantuj sobie emeryturę taką, jak Twoja pensja

Ubezpieczenie emerytalne daje pewność dodatkowych środków poza niezbędnym minimum, które otrzymamy z ZUS. Jest produktem, które powszechnie uważane jest za łatwiejsze, bardziej zrozumiałe i bezpieczniejsze niż inwestowanie w IKE lub IKZE. Dlatego dedykowane jest każdemu, kto chce w momencie podpisania umowy wiedzieć, ile konkretnie otrzyma dodatkowej emerytury oraz co obejmuje ubezpieczenie i czy środki te w razie śmierci mogą zostać przekazane bliskim.

Kilka wpisów na naszym blogu zostało poświęcone IKE i IKZE. Oba konta oferują nam nie tylko ulgi podatkowe, ale również stanowią określony sposób budowania kapitału na emeryturę. Wysokość wypłaty zależeć będzie nie tylko od sumy wniesionych składek, ale również od wysokości zysków z ich inwestowania. W IKE i IKZE nie mamy gwarancji osiągnięcia określonych zysków. Dlatego nie wiemy, jak wysoki będzie nasz dodatek do emerytury. Możliwe jest orientacyjne wyliczenie prywatnej emerytury na podstawie naszej deklaracji o wysokości i częstotliwości składek. Jednak sam kalkulator nie uwzględnia wydarzeń na rynku i naszej umiejętności zarządzania portfelem.

Ubezpieczenie emerytalne Gwarantowana Emerytura + od Metlife daje rozwiązanie, którego szukają wszyscy, którzy chcą wiedzieć – ile konkretnie może wynosić moja prywatna, dodatkowa emerytura, jeśli już dziś zacznę o to dbać? Jest to rozwiązanie dla wszystkich, którzy wiedzą, że emerytura z ZUS zagwarantuje niezbędne minimum. Dziś mówi się, że będzie to 30% naszej pensji. Zatem każdy, kto chce żyć na emeryturze tak, jak podczas aktywności zawodowej powinien zadbać o to, aby pozostałe 70% samodzielnie sobie zagwarantować. Jedną z możliwości samodzielnego gromadzenia środków na dodatkową emeryturę jest właśnie ubezpieczenie emerytalne, dzięki któremu wiemy, jaka będzie dodatkowa kwota naszej prywatnej emerytury. Stanowi ono alternatywę dla inwestowania w IKE lub IKZE lub także jako uzupełnienie.

Ubezpieczenie emerytalne bez ryzyka inwestycyjnego

GWARANTOWANA EMERYTURA+ to ubezpieczenie emerytalne, w którym nie ponosimy ryzyka inwestycyjnego. To alternatywny sposób zapewnienia sobie dodatku do głodowej emerytury z ZUS. Nie wiadomo, czy okaże się bardziej efektywny od IKE, czy IKZE. Prawdopodobieństwo tego jest stosunkowo niskie. Jednak zaletą oferty MetLife jest to, że już w momencie podpisywania umowy wiemy, jak wysokie otrzymamy świadczenie. Takie ubezpieczenie emerytalne daje nam pewność, że prócz emerytury z ZUS będziemy mieli także dodatkowe środki choćby na leczenie.

Nie ma nic za darmo – ubezpieczenie emerytalne z gwarancją ale i obowiązkami

Gwarancja otrzymywania dożywotniej renty to podstawowa zaleta ubezpieczenia emerytalnego MetLife. Jednak w świecie finansów nie ma nic za darmo. Za tę wymierną korzyść musimy zapłacić nie tylko w postaci niskiej efektywności.

W przypadku ubezpieczenia Gwarantowana Emerytura+ przyjmujemy na siebie zobowiązanie corocznej wpłaty składki przez okres kilkudziesięciu lat. Nie jest to więc oferta dla osób osiągających niestabilne dochody finansowe.

Gwarantowana Emerytura+ to również ubezpieczenie na życie

Jedną z przyczyn braku opłacania składek może być śmierć ubezpieczonego. W takim przypadku bliska osoba otrzyma sumę wpłaconych składek pomniejszonych o opłatę stałą oraz 6-krotność  miesięcznego dożywotniego świadczenia emerytalnego.

Gdyby śmierć ubezpieczonego nastąpiła już w momencie rozpoczęcia wypłaty renty, ale przed upływem 15 lat od rozpoczęcia wypłat, bliska osoba będzie otrzymywała świadczenie do końca upływu tego okresu.

Do kogo skierowana jest oferta ubezpieczenia emerytalnego?

Przede wszystkim do osób, które osiągają bardzo stabilne dochody.  Nie wszyscy są gotowi na ponoszenie ryzyka inwestycyjnego na kontach IKE i IKZE. W obu kontach sami wybieramy sposób inwestowania składek, a nie każdy chce i potrafi dokonać samodzielnego wyboru. Ubezpieczenie MetLife może zostać potraktowane też jako uzupełnienie IKE i IKZE.

Pani Joanna ceni jasne warunki 

Pani Joanna ma 35 lat i uczy języka angielskiego w szkole podstawowej.  Jest nauczycielem dyplomowanym. Dlatego nie obawia się utraty pracy i tym samym dochodów.  Nie chce podejmować żadnych decyzji o tym, w jaki sposób inwestować swoje składki emerytalne.

Poza tym, jak tłumaczy: Nie znam się na inwestowaniu. Kocham swoją pracę i chciałabym pracować jak najdłużej. Wybrałam ubezpieczenie MetLife, bo strać mnie opłacanie składki, przy której otrzymam dożywotnią rentę, jakiej oczekuję.

Dla Pana Mariana Gwarantowana Emerytura+ to dodatek do IKZE

Pan Marian, 43 lata, prowadzi działalność gospodarczą, z której osiąga wysokie dochody. Wie, że jego emerytura z ZUS będzie głodowa. Wybrał IKZE jako podstawowy sposób oszczędzania na emeryturę.  Całość składki przekazuje do funduszu akcji. 

Wierzy, że akcje przyniosą najwyższe zyski w długim terminie. Zdaje sobie sprawę, że wysokie zyski nie są gwarantowane. Dlatego jako uzupełnienie opłaca składki w ubezpieczeniu MetlLife z gwarancją wypłaty określonego dodatku do emerytury.

To trzeba wiedzieć o gwarantowanej emeryturze

Najważniejszy jest fakt, że wysokość świadczenia ustalana jest indywidualnie. Oznacza to, że już w momencie zawarcia umowy Ubezpieczony otrzymuje informację o wyskości wsparci finansowego poprzez wypłatę dożywotniego miesięcznego świadczenia emerytalnego. Takie dodatkowe świadczenie emerytalne wypłacane dożywotnio Ubezpieczonemu nie tylko w okresie emerytury, ale także z tytułu całkowitego i trwałego inwalidztwa wskutek NW Ubezpieczonego, zaistniałego w okresie opłacania składek. Ponadto pieniądze z ubezpieczenia są także przekazywane bliskiej osobie w przypadku śmierci Ubezpieczonego w okresie opłacania składek.

Gwarantowana Emerytura + to także coroczny wzrost składki za umowę podstawową o 3% wartości w stosunku do roku poprzedniego. A także równoczesna możliwość gromadzenia środków w ramach rachunku wpłat dodatkowych oraz możliwość rozszerzenia ochrony ubezpieczeniowej o dodatkową umowę na wypadek trwałego, minimum 50% inwalidztwa wskutek NW ze świadczeniami: jednorazowym oraz miesięcznym (wypłacanym przez okres 15 lat).

Należy również pamiętać, że wybierając tego typu ubezpieczenie emerytalne – z gwarantowaną sumą wypłaty określonego świadczenia za kilkadziesiąt lat, musimy zdawać sobie sprawę z kosztów takiej gwarancji, za którą zapłacimy wysokimi składkami za stosunkowo niską kwotę dożywotniej renty.

You may also like

Targeto.pl to niezależny serwis analityczny, stworzony przez specjalistów rynku finansowego. 

Zawiera unikalne, fachowe analizy, przeglądy, raporty oraz komentarze dotyczące najbardziej perspektywicznych produktów i rozwiązań inwestycyjnych.

Serwis targeto.pl prowadzony jest w celach edukacyjno-informacyjnych.

Informacje przedstawione na tej stronie internetowej są prywatnymi opiniami autorów i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715).

Autorzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie materiałów zawartych na tej stronie, a czytelnik podejmuje decyzje inwestycyjne na własną odpowiedzialność.

© targeto.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.