poniedziałek, 15 lipca, 2024
Strona główna » 3 sposoby na życie na emeryturze w ciepłych krajach

3 sposoby na życie na emeryturze w ciepłych krajach

autor Redakcja
0 komentarz

Życie emerytów w Polsce nie należy do najłatwiejszych. Na starość, zamiast oddać się przyjemnościom, sen z powiek spędza ciężka sytuacja materialna. Są na to dwa rozwiązania: albo zaczniemy dużo wcześniej oszczędzać na swoją przyszłość i nie będziemy czekali na to, co gwarantuje ZUS, albo przeprowadzimy się do innego kraju, takiego, gdzie koszty życia są niższe niż w Polsce.

Pod palmami w Acapulco, w cieniu azteckich piramid

Meksyk może być prawdziwym rajem dla emerytów. Różnorodność krajobrazu zachwyci niejednego turystę. Tutaj wybrać można tajemnicze okolice azteckich piramid, wspaniałe rafy koralowe w okolicach Cancun na Półwyspie Jukatan lub okolice Acapulco z pięknymi lagunami. W Meksyku za mieszkanie i transport zapłacimy 30% mniej niż w Polsce. Natomiast ceny żywności są bardzo zbliżone.

Egzotyczna aura Bali

Jeszcze więcej zaoszczędzimy w Indonezji, gdzie koszty mieszkaniowe są prawie o połowę niższe niż w Polsce. Jedzenie jest tu wprawdzie jest trochę droższe (8%), ale w zamian za to, możemy się cieszyć barwnym otoczeniem hinduskich świątyń. Wyspa Bali uważana jest za najpiękniejszą i najbardziej tajemniczą. To tutaj odbywają się tradycyjne walki kogutów, na których można zarobić dodatkowe, niemałe pieniądze.

Dla tych, którzy chcą pozostać aktywni – tylko Tanzania

Miłośnicy nurkowania czy żeglarstwa, na jesień życia powinni wybrać Tanzanię – okolice Zanzibaru. Tropikalna dżungla, rafy koralowe i piękne plaże to idealne miejsce do aktywnego wypoczynku. Do tego koszty życia prawie o 1/3 niższe niż w Polsce. Na jedzeniu zaoszczędzimy nawet 13%, a na transporcie prawie 50%.

Emerytura nie musi być zatem ubrana w kolorach jesieni. Może być słoneczna i pełna przygód. Na taką przeprowadzkę mogą pozwolić sobie ci, którzy w swoim portfelu w pierwszym dniu emerytury mają minimum 3000 zł na bilet lotniczy w jedną stronę do ciepłych krajów i trochę oszczędności na początek.

 

You may also like

Targeto.pl to niezależny serwis analityczny, stworzony przez specjalistów rynku finansowego. 

Zawiera unikalne, fachowe analizy, przeglądy, raporty oraz komentarze dotyczące najbardziej perspektywicznych produktów i rozwiązań inwestycyjnych.

Serwis targeto.pl prowadzony jest w celach edukacyjno-informacyjnych.

Informacje przedstawione na tej stronie internetowej są prywatnymi opiniami autorów i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715).

Autorzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie materiałów zawartych na tej stronie, a czytelnik podejmuje decyzje inwestycyjne na własną odpowiedzialność.

© targeto.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.