poniedziałek, 22 lipca, 2024
Strona główna » Ranking popularnych kont osobistych – wybierz konto z najmniejszymi opłatami

Ranking popularnych kont osobistych – wybierz konto z najmniejszymi opłatami

autor Redakcja
0 komentarz

Z badania przeprowadzonego przez firmę MasterCard w 2016. Wynika, że 85% Polaków posiada konto w banku. Najchętniej korzystamy z płatności elektronicznych. Specjalnie dla Was sporządziliśmy ranking kont osobistych. Poznajcie konta, które uplasowały się na podium pod względem opłat.

Ranking konto osobistych

W poniższej tabeli przedstawiamy opłaty, na które najczęściej możemy się natknąć korzystając z konta osobistego.

Nest Konto Konto Proste Zasady ING Konto Direct Konto Jakie Chcę Konto Jakże Osobiste
Nest Bank Getin Bank ING Bank Śląski Santander Bank Polska Alior Bank
Miejsce w rankingu 1 2 3 4 5
Przelewy przez Internet 0 zł 0 zł 0 zł 0 zł 0 zł
Miesięczna opłata za prowadzenie konta 0 zł 0 zł (8 zł) 0 zł 0 zł (5 zł) 0 zł (10 zł)
Miesięczna opłata za kartę 0 zł 0 zł 0 zł (7 zł) 0 zł (5 zł)/3 zł 0 zł (5 zł)
Wypłata gotówki z bankomatów własnych w Polsce 0 zł 0 zł 0 zł 0 zł 0 zł
Wypłata gotówki z bankomatów obcych w Polsce 0 zł 0 zł 0 zł (2,50 zł) 0 zł (5 zł) 2,50 zł
Link do wniosku z bonusami Otwórz konto Otwórz konto Otwórz konto Otwórz konto Otwórz konto

 

Pod względem opłat najlepsze jest konto Nest Banku. Jest to bezwarunkowo najlepsze konto, które oferuje brak jakichkolwiek podstawowych opłat. Łatwo jest ich także uniknąć w Koncie Proste Zasady.

Ranking kont osobistych 2017 wygrywa Nest Konto w Nest Banku – konto, które kosztuje Cię 1 zł

Jedyne konto dostępne na rynku, które oferuje brak podstawowych opłat. W ramach konta Nest w Nest Banku możesz także korzystać z Google Pay. Dzięki płatnościom kartą za zakupy otrzymujesz także częściowy zwrot za zakupy. Nest Konto proponowane przez Nest Bank to przede wszystkim konto nastawione na finanse rodzinne.

Osoby korzystające z programu 500+ mogą dzięki niemu skorzystać z „Kieszonkowego dla dziecka”, czyli oferty, dzięki której co kwartał na ich konto będzie przelewane 50 zł. Dodatkowo Nest Bank posiada świetną ofertę oszczędnościową. Konto Nest Oszczędności jest oprocentowane aż 2,25%.

>>Tutaj możesz sprawdzić szczegóły oferty i otworzyć konto: Nest Bank – konto praktycznie bez opłat.<<

Konto Proste Zasady Getin Banku, ale nawet 10 zł w opłatach

Nazwa kolejnego Konta – Konto Proste Zasady mówi o nim praktycznie wszystko. Rzeczywiście opłat łatwo jest uniknąć. Aby miesięczna opłata za prowadzenie konta była równa 0 zł wystarczy, że dokonamy jednej płatności kartą w miesiącu. Jeśli nie spełnimy tego kryterium, będziemy musieli zapłacić 8 zł. Ponad to do konta można dołączyć konto oszczędnościowe, które jest oprocentowane 2,7%. Dodatkowo będąc posiadaczem tego konta możemy skorzystać z 10% zniżki do Cinema City. Za polecanie konta można zyskać dodatkowo nawet 500 zł.

>>Tutaj możesz sprawdzić szczegóły oferty i otworzyć konto: Proste Zasady w Getin Banku<<

ING Konto Direct w ING Banku Śląskim – nawet 12,50 zł w opłatach

Miesięczna opłata za kartę jest pobierana od osób, które w miesiącu nie dokonają transakcji na kwotę minimum 300 zł. Kwota ta jest mniejsza w przypadku osób w wieku 18-26 lat i wynosi minimum 200 zł. Pierwsza wypłata gotówki z bankomatów obcych w Polsce jest bezpłatna, a każda kolejna wiąże się z opłatą w wysokości 2,50 zł. W ING Koncie Direct możemy otrzymać dodatkowe pieniądze za otwarcie konta oraz polecanie oferty rodzinie i znajomym.

Osoby, które chciałyby zacząć oszczędzać na konkretny cel mogą poza tym skorzystać z trenera finansowego, który dopasuje najlepszą dla nich formę oszczędzania.

>>Tutaj możesz otworzyć konto ING Konto Direct w ING Banku Śląskim<<

Konto Jakie Chcę w Santander Bank Polska – do 19 zł w opłatach

Konto Jakie Chcę jest kierowane przede wszystkim do osób młodych. Osoby poniżej 26 roku życia nie muszą płacić za wypłatę gotówki z bankomatów obcych w Polsce. Inaczej jest w przypadku osób powyżej tego wieku, one za każdą taką wypłatę będą musiały zapłacić 5 zł.

Aby uniknąć kolejnej opłaty, jaką jest miesięczna opłata za prowadzenie konta wystarczy dokonać 5 płatności bezgotówkowych miesięcznie. Sporo opcji jest w przypadku miesięcznej opłaty za kartę. Możemy zdecydować się na stałą opłatę 3 zł lub skorzystać z innej opcji. Możemy nie płacić za to nic, jeśli wykonamy 5 płatności kartą lub płatności na kwotę 500 zł. Trzeba jednak wiedzieć, że jeśli nie spełnimy żadnego z tych kryteriów, będziemy musieli zapłacić 5 zł.

>>Tutaj możesz otworzyć Konto Jakie Chcę w Santander Bank Polska<<

Konto Jakże Osobiste Alior Banku – nawet 22,50 zł korzystanie ze wszystkich udogodnień

W porównaniu do poprzednich kont, Konto Jakże Osobiste ma opłatę, której nie można się pozbyć. Za każdą wypłatę gotówki z bankomatów obcych w Polsce, każdy posiadacz rachunku będzie musiał zapłacić 2,50 zł. Jeśli chodzi o opłatę za prowadzenie konta nie muszą jej uiszczać osoby poniżej 26 roku życia. Zwolnione są z niej także osoby, które zasilą konto na kwotę minimum 1500 zł miesięcznie.

Jeśli dokonamy transakcji przy użyciu karty za minimum 300 zł będziemy także zwolnieni z miesięcznej opłaty za kartę. Konto Jakże Osobiste może się za to pochwalić zwrotem 1% za płatności telefonem (do 20 zł miesięcznie). Poza tym konto oszczędnościowe jest oprocentowane 1,46% dla salda do 20 000 zł.

>>Tutaj możesz otworzyć konto Jakże Osobiste w Alior Banku<<

Młodzi muszą wybrać – zaufają nowej ofercie, czy sprawdzonej

Jak widać, aktualnie na rynku dostępne są konta nawet dla najbardziej wymagających. Są konta skierowane do osób młodych, a także takie, które są skupione na rodzinie.

Nest Bank powstał w miejsce Banku Smart oraz BIZ Banku. Jest on stworzony dla osób, które cenią bezpieczną bankowość oraz dla których rodzina jest zawsze na pierwszym miejscu. Swoją ofertę stworzyli na podstawie bezpośrednich rozmów z klientami i swojego doświadczenia. Jak podkreśla sam bank, oferuje bezpieczne produkty finansowe, na których można polegać. Bezsprzecznym numerem jeden w naszym rankingu jest konto właśnie tego banku – Nest Konto.

>>Tutaj możesz sprawdzić szczegóły oferty i otworzyć konto: Nest Bank – konto praktycznie bez opłat.<<

You may also like

Targeto.pl to niezależny serwis analityczny, stworzony przez specjalistów rynku finansowego. 

Zawiera unikalne, fachowe analizy, przeglądy, raporty oraz komentarze dotyczące najbardziej perspektywicznych produktów i rozwiązań inwestycyjnych.

Serwis targeto.pl prowadzony jest w celach edukacyjno-informacyjnych.

Informacje przedstawione na tej stronie internetowej są prywatnymi opiniami autorów i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715).

Autorzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie materiałów zawartych na tej stronie, a czytelnik podejmuje decyzje inwestycyjne na własną odpowiedzialność.

© targeto.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.