wtorek, 18 czerwca, 2024
Strona główna » Rachunek Partner w Alior Banku gwarancją stałej ceny za paliwo

Rachunek Partner w Alior Banku gwarancją stałej ceny za paliwo

by Redakcja
0 comment

Ceny za paliwo rosną. Zatankować w dobrej cenie, na przyszłość, nie jesteśmy w stanie. A gdyby tak, ktoś nam zagwarantował, że cena pozostanie na stałym poziomie? Otóż okazuje się, że jest to możliwe! Wystarczy otworzyć interesujący pod wieloma aspektami Rachunek Partner.

Na pierwszy rzut oka, widzimy, że to konto marzenie:

 • 0zł za rachunek firmowy
 • 0zł za przelewy internetowe elixir
 • gwarancja stałej ceny paliwa

Rachunek Partner jest to konto dla osób prowadzących działalność gospodarczą. Zarówno dla firm jednoosobowych, jak i spółek cywilnych, jawnych i partnerskich – czyli wszystkich, którzy prowadzą uproszczone metody księgowości. Standardowo rachunek otwierany jest bezpłatnie i Bank udziela nam gwarancji braku opłaty za pierwszy miesiąc. Co więcej, za kolejne okresy również nie musimy płacić, pod warunkiem, że spełnimy kilka warunków:

 1. Opłacić z rachunku głównego lub pomocniczego przynajmniej jedno zobowiązanie do ZUS i / lub do Urzędu Skarbowego
 2. Otrzymywać wpływy od kontrahentów lub wpłacać utarg w wysokości minimum 2500 zł na Rachunek Partner lub Rachunek Pomocniczy. W tym przypadku są brane pod uwagę wpłaty własne, również z innych banków. Jako zamiennik tego warunku można uznać skorzystanie z dowolnego produktu kredytowego dla firm.

W przypadku niespełnienia obydwóch punktów, zapłacimy za prowadzenie rachunku 25 zł miesięcznie. Alior Bank kłania się i zaprasza do otworzenia rachunku firmowego przede wszystkim nowozakładane firmy. Proponuje im bezpłatne prowadzenie konta przez okres 6 miesięcy, pod warunkiem jedynie spełnienia wyżej wymienionego punktu nr 1.

Rachunek Partner – najciekawszy cashback na rynku

Cashback jest ostatnio bardzo popularną metodą, stosowana przez instytucje finansowe, aby przyciągnąć potencjalnego klienta. Jedną z częstych form, proponowaną przez banki, jest zwrot za poniesione zakupy, w wysokości określonej, w zawartej z bankiem umowie. Inna forma nagradzania klienta, to przywilej zrobienia bezpłatnych zakupów w określonych sklepach.

Alior Bank oferuje coś więcej. Niezmienność ceny za paliwo. Dzięki tej propozycji jako posiadacze Rachunku Partner im więcej tankujemy na rzecz firmy, tym więcej zyskujemy. Bank przeliczy ilość paliwa, którą zakupiliśmy przy użyciu karty dedykowanej do konta firmowego. Następnie, zwracana na konto jest różnica pomiędzy średnią ceną paliwa za litr, którą podaje Polska Izbę Paliw Płynnych, a ceną: 3,90 zł ustaloną przez Alior Bank. Maksymalna kwota zwrotu może wynieść 100 zł.

Jak możemy uzyskać zwrot za zakup paliwa?

 1. Otworzyć Rachunek Partner przez Internet, klikając w ten link
 2. Zapłacić co najmniej 1 raz w miesiącu kartą debetową na stacjach benzynowych w Polsce, oznaczonych kodem: MCC 5172, 5541, 5542 lub 5983, za paliwo typu PB98, PB95, ON
 3. Wykonać minimum 1 przelew do ZUS lub/i Urzędu Skarbowego
 4. Zapłacić kartą za zakupy w dowolnych punktach usługowo-handlowych, za kwotę minimum 500 zł w miesiącu

Czy kwota zwrotu – 100 zł jest warta atrakcyjna?

Przekalkulowaliśmy, że średnio wydając na paliwo niecałe 500 zł miesięcznie /po średniej cenie obowiązującej w maju b.r./ uzyskamy pełną kwotę zwrotu. Analizując, że i tak jesteśmy zmuszeni do zakupu paliwa i robimy to bardzo często, a ceny notorycznie rosną i biorąc pod uwagę fakt, że Bank proponuje nam wygodne konto z pełnym dostępem do Internetu, w dodatku praktycznie darmowe, dlaczego mielibyśmy nie skorzystać?

W regulaminie „Promocji Cashback dla Przedsiębiorców” Alior Banku doczytaliśmy się ponadto szeregu zwolnień z opłat, w trakcie jej trwania:

 1. odstąpienia od naliczania opłaty miesięcznej za kartę Mastercard Debit Commercial (3 zł),
 2. miesięcznej opłaty dodatkowej za korzystanie z karty Mastercard Debit Commercial (6 zł)
 3. opłaty za korzystanie z usługi Cashback dla przedsiębiorców (15,99 zł).

Warto jednak zaznaczyć, że premia otrzymywana w ramach promocji, pozostaje w związku z działalnością gospodarczą Uczestnika. Wartość otrzymanej premii stanowi przychód podatkowy z tej działalności. Przedsiębiorca ma obowiązek rozliczyć według właściwych dla siebie zasad opodatkowania.

Rachunek Partner przez Internet

Już od momentu zakładania rachunku zauważamy, że możemy skorzystać z wygody, jaką zapewnia nam Alior Bank przez Internet.  Wniosek o założenie Rachunku Partner możemy wypełnić drogą online. Aktywacji konta można dokonać na trzy sposoby. Pierwszy – wykonując przelew z prywatnego rachunku na nowe konto firmowe w Alior Banku. Drugi – za pośrednictwem kuriera, a trzeci – bezpośrednio w oddziale.

Jeśli interesuje Cię oferta konta z gwarancją stałej ceny za paliwo – możesz tutaj otworzyć konto.

Podstawowe opłaty oferty Rachunek Partner

Rachunek Partner
Prowadzenie rachunku 0 PLN/25 PLN
Wypłata z bankomatów własnych 0 PLN
Wypłata z bankomatów obcych 2 PLN
Internetowy przelew krajowy 0 PLN
Przelew zagraniczny 20 PLN
Kod autoryzujący SMS 0,2 PLN

W ramach Rachunku Partner otrzymujemy dodatkowo Rachunek Pomocniczy, które służy do dodatkowych rozliczeń. Mamy tu aż 19 walut do wyboru i możliwość otwierania lokat. Opłata miesięczna za jego prowadzenie wynosi 5 zł.

Drugim produktem towarzyszącym do Rachunku Partner, jest „Łatwy kapitał”, czyli szybki kredyt firmowy na dowolny cel. Maksymalna kwota wynosi 500.000 zł, nie ma opłaty za przyznanie kredytu i maksymalny okres wynosi aż 96 miesięcy.  Dodatkowym plusem, jest brak zabezpieczeń do kwoty 170.000 zł

Rachunek Partner posiada dedykowane karty:

 • Karta debetowa Mastercard Bussines,
 • Mastercard Business Debit Paypass,
 • Mastercard Debit Commercial – konieczna do skorzystania z promocji cashback,
 • Mastercard Bussines Travel.

Dodatkowe korzyści w ramach Rachunku Parter

 1. Pakiet Office Assistance

Jest to ubezpieczenie całkowicie bezpłatne. Obejmuje:

 • Pomoc medyczną w firmie dotyczącą NNW w miejscu ubezpieczenia. Ma związek z zorganizowaniem wizyty lekarza lub opieki nad dziećmi. Usługa dostępna jest całodobowo.
 • Ochronę sprzętu elektronicznego – pomoc informatyczną i interwencyjną w przypadku awarii sprzętu komputerowego i biurowego.
 • Pomoc w firmie w zakresie zorganizowania specjalistów np. ślusarza, elektryka lub ekipy sprzątającej, w wyniku zalania, czy pożaru. Bank pokrywa koszt do kwoty 1000 zł w stosunku do jednego zdarzenia.
 1. Serwis Concierge

Serwis ten zapewnia pomoc konsultanta 24 godziny na dobę przez 365 dni w roku. Pomoc ta obejmuje m.in. rezerwację biletów i hoteli, organizowanie transportu (np. zamawianie taksówki, wynajęcie samochodu), usług kurierskich, pomoc w zakupach i w domu (proponowanie pomysłów na prezenty, organizacja dostawy zakupów, organizacja opieki nad dziećmi) i udzielanie przydatnych informacji dla klienta. Należy przy tym pamiętać, że koszty wykonania usług ponosi posiadacz rachunku, a konsultant zapewnia tylko bezpłatną pomoc przy jej organizacji.

Podsumowując Rachunek Partner to rozwiązanie zarówno dla firm, które dopiero rozpoczynają swoją działalność na rynku, jak i dla tych, które są już mocno rozwinięte i mają stały przychód. Dużym ułatwieniem dla przedsiębiorców jest darmowe ubezpieczenie Assistance, a także serwis Concierge. Dużym plusem jest także możliwość otrzymania zwrotu za zakup paliwa – do 100 zł miesięcznie.

You may also like

Targeto.pl to niezależny serwis analityczny, stworzony przez specjalistów rynku finansowego. 

Zawiera unikalne, fachowe analizy, przeglądy, raporty oraz komentarze dotyczące najbardziej perspektywicznych produktów i rozwiązań inwestycyjnych.

Serwis targeto.pl prowadzony jest w celach edukacyjno-informacyjnych.

Informacje przedstawione na tej stronie internetowej są prywatnymi opiniami autorów i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715).

Autorzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie materiałów zawartych na tej stronie, a czytelnik podejmuje decyzje inwestycyjne na własną odpowiedzialność.

© targeto.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.