poniedziałek, 15 lipca, 2024
Strona główna » Porównanie kont – Konto Jakże Osobiste Alior Banku, Konto Jakie Chcesz w Santander Bank Polska oraz Konto Proste Zasady Getin Banku

Porównanie kont – Konto Jakże Osobiste Alior Banku, Konto Jakie Chcesz w Santander Bank Polska oraz Konto Proste Zasady Getin Banku

autor Redakcja
0 komentarz

Konto osobiste posiada około 80% dorosłych Polaków. Z tego powodu banki intensywnie promują coraz to nowe i coraz bardziej atrakcyjne oferty kont. My prześwietlamy trzy z nich. Zapraszamy do porównania kont osobistych, które aktualnie królują w mediach.

Aktualnie trzy oferty kont osobistych są bardzo intensywnie promowane. Są to: Konto Jakże Osobiste Alior Banku, Konto Jakie Chcesz  w Santander Bank Polska oraz Konto Proste Zasady Getin Banku. Postanowiliśmy porównać te trzy konta pod względem najczęściej ponoszonych opłat. Podpowiemy także, w jakim przypadku wybór danej oferty będzie dla nas najkorzystniejszy.

Porównanie kont – Konto Jakże Osobiste Alior Banku, Konto Jakie Chcesz w Santander Bank Polska oraz Konto Proste Zasady Getin Banku

Bezpłatne przelewy przez Internet

Z punktu widzenia posiadacza konta osobistego najważniejszym kryterium wyboru będą koszty, jakimi obciąży nas bank. Zacznijmy od tego, że wszystkie konta oferują nam darmowe przelewy zewnętrzne przez internet. Natomiast najważniejszymi kosztami będą opłaty stałe (miesięczne) związane z prowadzeniem konta oraz za posiadanie karty debetowej, a także opłata za wypłaty z bankomatów.

Miesięczna opłata za prowadzenie konta

Aby nie ponosić żadnej opłaty (10 zł) za prowadzenie konta w Alior Banku, musimy spełnić jeden z dwóch warunków: zasilać konto kwotą minimum 1500 zł miesięcznie lub nie mieć ukończony 26 rok życia. Korzystniejsze warunki oferuje Santander Bank Polska, ponieważ opłata jest niższa (5 zł), aby jej uniknąć należy dokonać 5 płatności bezgotówkowych miesięcznie. W Getin Banku opłata wynosi 8 zł, lecz bardzo łatwo uzyskamy zwolnienie z tej opłaty – wystarczy jedna transakcja miesięcznie kartą lub BLIKiem.

Miesięczna opłata za kartę debetową

W Alior Banku, aby uzyskać zwolnienie z opłaty (5 zł), musimy dokonać transakcji przy użyciu karty na kwotę min. 300 zł. W Santander Bank Polska albo ponosimy stałą opłatę 3 zł, albo 5 zł z możliwością jej uniknięcia, jeżeli dokonamy pięć płatności przy użyciu karty lub na kwotę 500 zł. W przypadku konta w Getin Banku korzystanie z karty debetowej jest bezpłatne.

Opłata za wypłaty z bankomatów w Polsce

Wypłaty z Konta Jakże Osobistego z bankomatów Alior Banku są bezpłatne, z pozostałych bankomatów w kraju wynosi 2,5 zł od każdej wypłaty.
Natomiast z Konta Jakie Chcesz z bankomatów Santander Bank Polska także bezpłatne, są też bezpłatne z innych bankomatów dla osób do 26 roku życia, a w innych przypadkach 5 zł od każdej wypłaty.
W przypadku Getin Banku wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce są bezpłatne.

Alior Bank Konto jakże osobiste

Ofertę Alior Banku wyróżnia możliwość skorzystania z aż 9 dodatkowych korzyści, z których dwie są bezpłatne, a za każdą następną musimy zapłacić 3,5 zł miesięcznie. Wśród tych korzyści są między innymi:

  • bezpłatne wypłaty z bankomatów w Polsce,
  • bezpłatne bankomaty za granicami,
  • zwrot za płatności zbliżeniowe telefonem (wysokość moneybacku to 1%, a miesięcznie można zgarnąć do 20 zł)
  • pakiet bezpłatnych przelewów natychmiastowych.

Konto Jakże Osobiste może spotkać się ze szczególnym zainteresowaniem osób, które będą w stanie praktycznie skorzystać z dodatkowych korzyści, w przypadku częstych podróży zagranicznych lub osoby korzystające z przelewów natychmiastowych.
W praktyce jedyną wadą tego konta są dość wysokie, w porównaniu do dwóch pozostałych kont, opłaty za prowadzenie (jeżeli nie spełnimy warunków zwolnienia z tych opłat), a także pobieranie opłaty przy sprawdzaniu stanu konta w bankomacie.

Santander Bank Polska Konto Jakie Chcę – konto dla „młodych i zdolnych”

Konto Jakiego Chcę powinno być nazwane inaczej – „Konto Jakiego Chcesz Młody Zdolny Człowieku”. Wygląda ono na najmniej korzystne z całej trójki. Być może dlatego, że osoby powyżej 26 roku życia muszą płacić 5 zł od każdej wypłaty z bankomatu w Polsce innego niż Santander Bank Polska. Konto jest już dostępne dla osób od 13 roku życia i jeżeli nie ukończyły jeszcze 20 lat, mogą otrzymać 100 zł premii za dobre wyniki w nauce.

Getin Bank Proste zasady – konto dla cieniących sobie prostotę i przejrzystość

Najmniej wyróżnia się Konto Proste Zasady, którego nazwa została wyjątkowo trafnie dobrana. Bo zasady oferowania tego konta są bardzo proste. Gdyby szukać najważniejszego wyróżnika to jest nim właśnie prostata i niskie opłaty. Oferowanie karty debetowej jest bezpłatne, niezależnie od tego, czy dokonamy płatności bezgotówkowej przy jej użyciu. Bardzo ważną korzyścią jest możliwość dokonywania wypłat ze wszystkich bankomatów w kraju także bez opłat.

Wyjątkowo łatwo jest uzyskać zwolnienie z 8 zł, jakim może nas obciążyć bank za oferowanie konta – wystarczy dokonać tylko jednej transakcji miesięcznie na dowolną kwotę. Na przykład płacąc kilkanaście złotych w sklepie spożywczym. Wadą tego konta są bardzo wysokie opłaty przy wypłatach gotówki za granicą, ponieważ wynoszą aż 4,5% kwoty wypłaty i nie mniej niż 10 zł.

Z analizy porównawczej trzech kont można wyciągnąć wniosek, że każdy może znaleźć coś dla siebie i wszystkie zasługują na wysoką ocenę.

You may also like

Targeto.pl to niezależny serwis analityczny, stworzony przez specjalistów rynku finansowego. 

Zawiera unikalne, fachowe analizy, przeglądy, raporty oraz komentarze dotyczące najbardziej perspektywicznych produktów i rozwiązań inwestycyjnych.

Serwis targeto.pl prowadzony jest w celach edukacyjno-informacyjnych.

Informacje przedstawione na tej stronie internetowej są prywatnymi opiniami autorów i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715).

Autorzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie materiałów zawartych na tej stronie, a czytelnik podejmuje decyzje inwestycyjne na własną odpowiedzialność.

© targeto.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.