wtorek, 18 czerwca, 2024
Strona główna » Targeto.pl prezentuje raport: Produkty finansowe na rynku nieruchomości deweloperskich – perspektywy inwestycyjne

Targeto.pl prezentuje raport: Produkty finansowe na rynku nieruchomości deweloperskich – perspektywy inwestycyjne

by Redakcja
0 comment

Zachęcamy do zapoznania się z raportem: Produkty finansowe na rynku nieruchomości deweloperskich – perspektywy inwestycyjne. Niniejszy raport to kompendium wiedzy dla inwestorów zainteresowanych pomnażaniem kapitału na rynku nieruchomości deweloperskich. To baza ważnych informacji, badań i wniosków zebranych przez analityków rynków kapitałowych na temat produktów finansowych, związanych z rynkiem deweloperów mieszkaniowych w Polsce.

W ciągu ostatnich 3 lat ceny w 7 największych miastach wzrastały średniorocznie o 3%. W tym roku przewidujemy podobny, równie stabilny wzrost mając na uwadze wyzwania dla podaży.

Popyt na nieruchomości mieszkaniowe nie słabnie. Polacy chcą zmieniać mieszkania na nowe, w wyższym standardzie, czy przenieść się z lokalu wynajmowanego na własne m. Sprzyja temu dobra koniunktura konsumencka. Rosną zatrudnienie i płace. Ogólny wzrost zamożności Polaków motywuje ich do kupna mieszkania na rynku pierwotnym. Polacy chcą kupować nowe mieszkania, a ich ceny pozostają stabilne. W zamian za wyższy standard godzą się na racjonalną podwyżkę cen na rynku pierwotnym.

Silny rynek przyciąga także nabywców inwestycyjnych

Popyt na nowe mieszkania napędzają także nabywcy inwestycyjni, kupujący lokale w celu wynajęcia. Rentowność z takiej inwestycji jest wyższa niż na lokacie. W związku z tym część inwestorów przenosi kapitał z rynku bankowego na rynek nieruchomości. Badania NBP wskazują, że 74% transakcji kupna mieszkań, w 7 największych miastach: Gdańsk, Gdynia, Kraków, Łódź, Poznań, Warszawa oraz Wrocław, w IV kw. 2017r. przeprowadzono za gotówkę.

Pełne dane w publikacji RAPORT: Produkty finansowe na rynku nieruchomości deweloperskich

Przeanalizowaliśmy sytuację finansową największych deweloperów mieszkaniowych działających w Polsce. Sprawdziliśmy, jak poza tradycyjnym inwestowaniem w nieruchomości, można zwiększyć kapitał na dynamicznej działalności największych firm deweloperskich. Zbadaliśmy także produkty finansowe bazujące na rynku deweloperów mieszkaniowych.

Wynikiem naszych pracy jest praktyczny przegląd instrumentów, które mogą zainteresować każdego, kto na rynku nieruchomości widzi potencjał zysku i chce na tej koniunkturze skorzystać. W publikacji inwestorzy znajdą nie tylko omówienie sytuacji na rynku deweloperów mieszkaniowych, profile klientów, którzy napędzają koniunkturę, ale także dokładne analizy produktów z rynku nieruchomości mieszkaniowych.

W przejrzysty sposób przedstawiliśmy wady i zalety inwestycji w akcje i obligacje korporacyjne emitowane przez deweloperów mieszkaniowych oraz fundusze inwestycyjne zamknięte.


Jeśli nie uda Ci się pobrać raportu — napisz do nas maila na [email protected]

You may also like

Targeto.pl to niezależny serwis analityczny, stworzony przez specjalistów rynku finansowego. 

Zawiera unikalne, fachowe analizy, przeglądy, raporty oraz komentarze dotyczące najbardziej perspektywicznych produktów i rozwiązań inwestycyjnych.

Serwis targeto.pl prowadzony jest w celach edukacyjno-informacyjnych.

Informacje przedstawione na tej stronie internetowej są prywatnymi opiniami autorów i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715).

Autorzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie materiałów zawartych na tej stronie, a czytelnik podejmuje decyzje inwestycyjne na własną odpowiedzialność.

© targeto.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.