wtorek, 18 czerwca, 2024
Strona główna » Nowa oferta XTB: 5 transakcji w miesiącu do 30 tys. euro na akcjach i ETF-ach bez prowizji

Nowa oferta XTB: 5 transakcji w miesiącu do 30 tys. euro na akcjach i ETF-ach bez prowizji

by Redakcja
0 comment

XTB zaoferował coś, czego na rynku jeszcze nie było – brak prowizji przy 5 pierwszych transakcjach na akcjach oraz ETF-ach w miesiącu. Promocja obowiązuje do łącznej kwoty 30 tys. euro. Propozycja XTB stanowi rozszerzenie oferty o rynek akcyjny i o fundusze ETF, dzięki czemu broker będzie mógł zaoferować inwestorom łącznie blisko 4,5 tys. instrumentów finansowych.

Czym jest platforma inwestycyjna X-Trade Brokers?

XTB to jeden z największych brokerów FX & CFD na świecie, a także platforma inwestycyjna o globalnym zasięgu. X-Trade Brokers funkcjonuje na rynku od przeszło 16 lat, nieustannie zaskarbiając sobie sympatię polskich oraz europejskich traderów. Spółka notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych, a jej działalność reguluje m.in. KNF i FCA.

Historia XTB sięga 2002 roku, gdy założony został dom maklerski X-Trade Brokers. 2 lata później broker zmienił nazwę na XTB i dopasował działalność do wymogów i regulacji polskiego rynku. W 2005 roku XTB uzyskał regulację Komisji Nadzoru Finansowego, a w 2007 stał się członkiem Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie i Krajowej Izby Rozliczeń. W 2005 roku XTB uzyskało również tytuł „Najlepszego brokera w Europie” nadany przez Money Markets Journal.

Od 2007 do 2010 roku polski broker rozpoczął dynamiczną ekspansję na europejskie rynki. W 2009 roku nastąpił rebranding z XTB na XTB Online Trading. W 2016 roku spółka zaczęła być notowana na GPW.

Nowe aktywa w ofercie XTB

Dzięki rozszerzeniu swojej oferty, XTB pozwolił na lepszą dywersyfikację portfeli inwestycyjnych. Możliwość zakupu nowych aktywów bezpośrednio przez stronę XTB oraz powiązana z tym promocja przyciąga spore grono bardziej, jak i mniej doświadczonych inwestorów.

Wśród nowo zaproponowanych aktywów znalazło się miejsce dla instrumentów finansowych z GPW oraz giełd zagranicznych (m.in. NYSE, LSE, Deutsche Borse, czy NASDAQ). Łącznie broker zaoferował 1500 akcji oraz 200 funduszy inwestycyjnych z 16 globalnych rynków giełdowych.

Czym są fundusze ETF i dlaczego warto inwestować za ich pośrednictwem?

ETF-y (ang. exchange-traded fund) to otwarte fundusze inwestycyjne oparte na śledzeniu indeksów giełdowych różnorodnych grup aktywów – np. obligacji, akcji, czy surowców. ETF-y realizują pasywną strategię inwestycyjną, co w praktyce niejednokrotnie może okazać się zyskowniejszą opcją od strategii aktywnych.

Podczas zakupu jednostek ETF inwestor lokuje kapitał w portfelu, który składa się aktywów zróżnicowanych spółek notowanych w wybranym indeksie giełdowym śledzonym przez fundusz – np. WIG20. Jednostki uczestnictwa wyceniane są na bieżąco, przez co zachowują odpowiednio dużą płynność i pozwalają na aktywny obrót w trakcie trwania sesji. Każdy spadek lub wzrost wartości aktywów spółek w obrębie indeksu rzutuje na wartość posiadanych jednostek uczestnictwa ETF.

Do głównych zalet ETF-ów należą niskie koszty zarządzania względem klasycznych funduszy inwestycyjnych.

Nowa oferta XTB jest niezwykle atrakcyjna dla inwestorów

Nowa oferta brokera XTB pod względem atrakcyjności wyróżnia się możliwością realizowania aż 5 transakcji w miesiącu do nominalnej kwoty 30 tys. euro bez żadnej prowizji.

Oferta jest o tyle ciekawa, iż żaden broker funkcjonujący w Polsce nie oferuje bez prowizyjnych rachunków maklerskich. Po wyczerpaniu 5 darmowych transakcji w miesiącu, XTB pobiera 0,12 proc. prowizji za akcje denominowane w EUR, GBP i USD. W Czechach i w Polsce prowizja za kolejne transakcje wynosi 0,2 proc.

You may also like

Targeto.pl to niezależny serwis analityczny, stworzony przez specjalistów rynku finansowego. 

Zawiera unikalne, fachowe analizy, przeglądy, raporty oraz komentarze dotyczące najbardziej perspektywicznych produktów i rozwiązań inwestycyjnych.

Serwis targeto.pl prowadzony jest w celach edukacyjno-informacyjnych.

Informacje przedstawione na tej stronie internetowej są prywatnymi opiniami autorów i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715).

Autorzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie materiałów zawartych na tej stronie, a czytelnik podejmuje decyzje inwestycyjne na własną odpowiedzialność.

© targeto.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.