wtorek, 18 czerwca, 2024
Strona główna » Na czym będzie można zarobić w 2017 roku?

Na czym będzie można zarobić w 2017 roku?

by Redakcja
0 comment

Wybory polityczne w Europie czynnikiem ryzyka

Tym samym, naszym zdaniem 2017 rok powinien być zmienny dla globalnych giełd. Choćby z uwagi na fakt nadchodzących wyborów we Francji, Holandii i Niemczech. Będą one bardzo istotnym momentem dla przyszłości strefy euro. Wysoce prawdopodobne są więc wahania sentymentu rynkowego wraz z nadejściem dnia wyborów. Każdy inny wynik, aniżeli wygrana czołowych partii politycznych, może skutkować wahaniami akcji i obligacji, nie tylko w Europie, ale również w ujęciu globalnym. Jeśli mielibyśmy faworyzować jakąś grupę aktywów, byłyby to jednak bardziej akcje, aniżeli obligacje. Na niekorzyść obligacji przemawia bowiem coraz mniej skuteczna polityka banków centralnych (rentowności coraz bardziej ujemne, a krzywe coraz bardziej płaskie) oraz rosnąca inflacja.

Selektywne podejście do akcji w cenie

Wszystko wskazuje na to, że globalne, cykliczne ożywienie gospodarcze będzie kontynuowane w 2017 r. Powinno pojawić się więc wiele możliwości dla inwestorów szukających okazji na rynkach ryzykownych aktywów. Preferowane jest bardziej selektywne podejście do akcji, za co odpowiedzialni będą już sami zarządzający wybranymi funduszami inwestycyjnymi.

Wybrane rynki wschodzące wciąż atrakcyjne

Jednocześnie w 2017 r., spośród rynków akcyjnych wciąż atrakcyjne wydają się dla nas rynki wschodzące. Należy zauważyć, że fundamenty ekonomiczne krajów rozwijających się są ciągle solidne i jeszcze się poprawiają. Przeciwnościami dla tego typu giełd będą przede wszystkim działania polityków oraz rosnące stopy procentowe w USA. W przyszłym roku inwestorzy powinni zwrócić swoją uwagę na kupno akcji polskich, brazylijskich i hinduskich. Są to rynki odporne na zapowiadany protekcjonizm Donalda Trumpa. Przykładowo, Polska do USA niewiele eksportuje, a jednocześnie ma silny popyt wewnętrzny.


Życzymy Wam, aby nadchodzący 2017 rok, był dla Was okresem samych udanych inwestycji oraz sowitych zysków z poczynionych decyzji rynkowych.

Przypominamy, że mając na uwadze prognozy ekspertów – warto zwiększać pewność kontrolując inwestycje, za pomocą obserwowanych i alertów.

Inwestujesz w fundusze i chcesz wiedzieć więcej o jakości zarządzania przez TFI, zmianach w portfelu, zmianach cen, czy zmianach wyceny jednostek? Korzystaj z naszych narzędzi i wsparcia naszych specjalistów.

You may also like

Targeto.pl to niezależny serwis analityczny, stworzony przez specjalistów rynku finansowego. 

Zawiera unikalne, fachowe analizy, przeglądy, raporty oraz komentarze dotyczące najbardziej perspektywicznych produktów i rozwiązań inwestycyjnych.

Serwis targeto.pl prowadzony jest w celach edukacyjno-informacyjnych.

Informacje przedstawione na tej stronie internetowej są prywatnymi opiniami autorów i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715).

Autorzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie materiałów zawartych na tej stronie, a czytelnik podejmuje decyzje inwestycyjne na własną odpowiedzialność.

© targeto.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.