poniedziałek, 22 lipca, 2024
Strona główna » Kupuj tanio, sprzedaj drogo – ale nie zapomnij o kontroli!

Kupuj tanio, sprzedaj drogo – ale nie zapomnij o kontroli!

autor Redakcja
0 komentarz

Kup tanio i sprzedaj drogo. Z pewnością każdy słyszał to powiedzenie. Takiej lekcji Warren Buffet udzielił nie jednemu laikowi. Niestety na umysły inwestorów wpływa aktywność innych ludzi. Podążają za innymi, kupują akcje, aby sprzedać je w odpowiednim czasie oraz cieszyć się z łatwo zarobionych pieniędzy.

„Bądź przerażony, gdy pozostali są chciwi. Bądź chciwy, gdy inni są przerażeni” Warren Buffet

Jak inwestować, żeby zyskiwać?

Kup tanio i sprzedaj drogo. Z pewnością każdy słyszał to powiedzenie. Takiej lekcji Warren Buffet udzielił nie jednemu laikowi. Niestety na umysły inwestorów wpływa aktywność innych ludzi. Podążają za innymi, kupują akcje, aby sprzedać je w odpowiednim czasie oraz cieszyć się z łatwo zarobionych pieniędzy. Taka sytuacja według Warrena Buffeta to sygnał ostrzegawczy.

Podczas ostatniej hossy na Wall Street, tuż przed nagłym krachem finansowym, pogoń za zyskiem dla niektórych inwestorów skończyła się fatalnie. Z drugiej strony znaleźli się tacy, którzy korzystali z okazji rynkowych i nabywali akcje przedsiębiorstw, kiedy inni żyli w ciągłym przerażeniu przed kolejnymi spadkami na światowych giełdach.

Inwestowanie długoterminowe – kluczem do sukcesu

Kluczem do sukcesu Buffeta jest inwestowanie w długim terminie. Kieruje się tym, co rozumie i umie wytłumaczyć. Dlatego wybiera spółki z dobrymi fundamentami, które generują zysk. Nawet jeśli zdarzy się nieoczekiwany kryzys, dokupuje akcje do swojego portfela oraz cieszy się z wykorzystanej okazji. Nie panikuje, lecz kalkuluje, rozważa wszystkie sygnały i spływające informacje.

Inwestuj z głową – nie idź za tłumem

Inwestowanie jest proste, gdy znamy produkt, w który inwestujemy oraz działamy zgodnie z założonym planem. Zamiast kierować się emocjami tłumu – lepiej zaufać pomocnym narzędziom, dzięki którym zdobędziemy kluczowe informacje, które ułatwią podjęcie decyzji inwestycyjnej.

Nasze oceny jakości i efektywności zarządzania funduszem przez TFI oraz analiza aktywów w perspektywie 12 miesięcy sprawią, że ograniczysz ryzyko strat, a co za tym idzie – negatywnych emocji. Wszystkie informacje o jakości zarządzania Twoją inwestycją przez TFI znajdziesz w rankingu Targeto.pl. Jest aktualizowany co miesiąc. Jeżeli chcesz mieć większą kontrolę nad aktualną wyceną swojego portfela, ustaw alerty cenowe lub procentowe, a dowiesz się, kiedy należy być chciwym i kupować, a kiedy sprzedać jednostki funduszu.

You may also like

Targeto.pl to niezależny serwis analityczny, stworzony przez specjalistów rynku finansowego. 

Zawiera unikalne, fachowe analizy, przeglądy, raporty oraz komentarze dotyczące najbardziej perspektywicznych produktów i rozwiązań inwestycyjnych.

Serwis targeto.pl prowadzony jest w celach edukacyjno-informacyjnych.

Informacje przedstawione na tej stronie internetowej są prywatnymi opiniami autorów i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715).

Autorzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie materiałów zawartych na tej stronie, a czytelnik podejmuje decyzje inwestycyjne na własną odpowiedzialność.

© targeto.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.