poniedziałek, 24 czerwca, 2024
Strona główna » Inwestowanie jest proste!

Inwestowanie jest proste!

by Redakcja
0 comment

Jak zacząć inwestować?

Założenie rachunku inwestycyjnego przez Internet zajmuje kilkanaście minut. Niepotrzebna staje się już wizyta w placówce bankowej lub firmie inwestycyjnej. Wszystko wypełniasz wygodnie, on-line, nieważne gdzie jesteś. Wystarczy wprowadzić swoje dane, odpowiedzieć na kilka krótkich pytań i można zacząć inwestowanie. Proste, prawda?

Pierwsze wątpliwości pojawiają się w momencie wyboru instrumentu inwestycyjnego. Przyszły inwestor bombardowany jest informacjami o wysokich historycznych zyskach. Niezliczone zachęty do inwestowania płyną z gazet, telewizji, Internetu, nie brakuje ich także podczas wizyty w banku. Możliwości jest mnóstwo.

W tym wielkim koszyku dóbr wszelakich trudno, bez odpowiedniego wsparcia, znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Z jednej strony zwiększa się dostęp do zagranicznych produktów inwestycyjnych. Z drugiej zaś, polski sektor finansowy tworzy nowe sposoby pomnażania oszczędności. Dodatkowo na inwestora wpływa przekaz marketingowy o niezliczonych rozwiązaniach inwestycyjnych. Warto jednak inwestować w to, na czym się znamy. Lub przynajmniej w takie produkty, gdzie w procesie inwestycji pomogą eksperci. Jeśli Twoją uwagę skupiły niegdyś obligacje lub akcje, ale nie osiągnąłeś oczekiwanych zysków – fundusze inwestycyjne mogą być dla Ciebie interesującym rozwiązaniem.

W jaki sposób wybrać fundusze najlepiej dopasowane do naszych celów inwestycyjnych?

Na to pytanie nie ma jednej, prostej odpowiedzi. Ludzie decydują się inwestować z wielu powodów. Jedni chcą zabezpieczyć swoje oszczędności przed inflacją. Inni szukają ponadprzeciętnych zysków, akceptując wyższą niepewność co do stopy zwrotu. Jeszcze inni chcą odkładać na bezpieczną przyszłość swoich dzieci, emeryturę, wakacje, samochód. Wybór musi być odpowiedni do poziomu ryzyka, jaki jest się w stanie zaakceptować. Osoby ceniące bezpieczeństwo środków nie powinny decydować się na inwestycje o dużej zmienności cen. A z kolei osoby przygotowane na duże wahania, ale wierzące w wysoki zysk w okresie hossy – będą niezadowolone z mało zyskownych, ale stabilnych strategii. Więc w rzeczywistości wybór sposobu oszczędzania zależy od tego, ile chcemy osiągnąć i jak dużo jesteśmy gotowi stracić.

Z drugiej strony przy nieatrakcyjnym oprocentowaniu depozytów bankowych, inwestorzy zaczynają szukać innych rozwiązań. Często niestety bez przygotowania zaczynają swoją przygodę z inwestycjami. Z wiedzą zdobytą z programów telewizyjnych, po przeczytaniu kilku artykułów finansowych w Internecie, zaczynają inwestować. Szybko otwierają rachunki inwestycyjne i przelewają środki. Stają przed wyborem tysięcy możliwości inwestycyjnych. Kierują się emocjami i historycznymi wysokimi wynikami. Jednak bez szczegółowej analizy przedmiotu inwestycji efekt może być opłakany. Zamiast z zyskiem przygoda z rynkiem finansowym kończy się ze stratą i urazem do aktywnego oszczędzania.

A gdyby tak skorzystać ze wsparcia specjalistów?

Skuteczne inwestowanie wymaga wiedzy, czasu i cierpliwości, których często brakuje osobom samodzielnie inwestującym swoje pieniądze. Rozwiązaniem mogą być narzędzia analizujące fundusze inwestycyjne, dostępne na Targeto.pl.

Dodając pierwszy fundusz do obserwowanych – inwestor uruchamia m.in alerty o zmianach:

– w dokumentach funduszu,
– cenach,
– ocenach aktywów, w które wybrany fundusz inwestuje.

Dodatkowo inwestor może samodzielnie ustawić alerty wyceny i wartości procentowej jednostek funduszu, w który inwestuje lub który go interesuje.

Wówczas otrzyma informację o poziomie oczekiwanego zysku, jeśli parametry ustawił na plusie lub dopuszczalnej stracie w swojej inwestycji, jeśli wartości wyceny ustawił na minusie.

Na Targeto.pl pomocnych rozwiązań jest o wiele więcej. Po co wiec utrudniać sobie życie inwestując w pojedynkę, bez zebrania kluczowych informacji?

Na wyciągnięcie ręki są intuicyjne, nowoczesne i dostępne on-line narzędzia, pomagające efektywniej inwestować. Inwestowanie może być proste, efektywne i nieść ze sobą pozytywne emocje. Wystarczy tylko skorzystać z odpowiedniego rodzaju wsparcia, aby przejąć kontrolę nad inwestycją!

You may also like

Targeto.pl to niezależny serwis analityczny, stworzony przez specjalistów rynku finansowego. 

Zawiera unikalne, fachowe analizy, przeglądy, raporty oraz komentarze dotyczące najbardziej perspektywicznych produktów i rozwiązań inwestycyjnych.

Serwis targeto.pl prowadzony jest w celach edukacyjno-informacyjnych.

Informacje przedstawione na tej stronie internetowej są prywatnymi opiniami autorów i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715).

Autorzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie materiałów zawartych na tej stronie, a czytelnik podejmuje decyzje inwestycyjne na własną odpowiedzialność.

© targeto.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.