piątek, 20 września, 2024
Strona główna » Schroder ISF EURO Credit Convict da zarobić?

Schroder ISF EURO Credit Convict da zarobić?

autor Redakcja
0 komentarz

Od pewnego czasu polscy inwestorzy całą swoją uwagę skupili na polskich akcjach. Poprawiają się wskaźniki makroekonomiczne, coraz więcej inwestorów zagranicznych decyduje się na prowadzenie działalności w Polsce. Również zagraniczne instytucje podwyższają perspektywy wzrostu dla Polski. Są to niewątpliwie pozytywne aspekty wpływające na wzrosty na giełdach. Z drugiej strony wyceny polskich akcji są już wysoko i możliwe, że wkrótce nadejdzie korekta. W takiej sytuacji warto pomyśleć o dywersyfikacji portfela inwestycyjnego w celu ochrony wypracowanych zysków. Zamiast jednak dzielić swoje środki pomiędzy polskie fundusze akcji, obligacji czy rynku pieniężnego warto zastanowić się nad dywersyfikacją geograficzną, np. inwestując część aktywów w obligacje korporacyjne europejskie.

Wysokie odczyty PMI w Strefie Euro

Od ponad roku wskaźnik PMI Composite (wspólne zestawienie dla sektora usług oraz przemysłu) jest w trendzie rosnącym. Ostatni odczyt w marcu wyniósł 56,7 pkt. Jest to najwyższy wynik od momentu pierwszej publikacji w połowie 2012 r. Z wyników ankiety rozesłanej do przedsiębiorców europejskich wynika, że większość z nich przewiduje poprawę w swojej działalności gospodarczej. Warto pokazać jak szybko minął szok po referendum w sprawie dotyczącej wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Tylko jeden odczyt PMI dla usług w Zjednoczonym Królestwie (w lipcu 47,4 pkt) spadł poniżej 50 pkt. Każdy kolejny był już powyżej. Firmy w Europie oceniają swoją sytuację pozytywnie.

Wykres 1. Poziom wybranych PMI i ISM w ciągu ostatnich 12 miesięcy

Wskaźniki PMI i ISM wykres

Źródło: opracowanie własne na podstawie danych investing.com

Europejskie firmy mają wsparcie Europejskiego Banku Centralnego

Na marcowym posiedzeniu w zeszłym roku prezes EBC Mario Draghi ogłosił, że do programu skupu aktywów zostaną włączone obligacje przedsiębiorstw o ratingu inwestycyjnym. Od tamtego momentu na europejskich obligacjach korporacyjnych zapanowała hossa. Po kilku miesięcznej korekcie od września 2017 r. do listopada 2017 r. europejskie obligacje korporacyjne znów są na fali. Nie ma się czemu dziwić, w końcu program EBC zalewa miesięcznie rynek 80 miliardami euro i za część środków kupowane są obligacje przedsiębiorstw o ratingu inwestycyjnym.

Co roku spada liczba bankrutujących przedsiębiorstw

Poprawiają się warunki gospodarcze na świecie. Dodatkowo EBC skupuje obligacje europejskich firm. Nic dziwnego, że w takich warunkach systematycznie spada liczba bankrutujących przedsiębiorstw. W 2015 r. w Strefie Euro, Wlk. Brytanii oraz USA zbankrutowało 130 tys. firm. Rok później 128 tys. To spadek o 1,5%. Są to dobre dane dla funduszy inwestujących w dług korporacyjny. Mniej firm upada, a to znaczy, że więcej przedsiębiorstw jest w stanie wykupić wyemitowane obligacje i spłacić swój dług wobec funduszy inwestycyjnych.

Tabela 2. Liczba bankructw w USA, UK, Francji, Niemczech i Hiszpanii

Suma upadłości przedsiębiorstw w USA, UK, Francji, Niemczech i Hiszpanii - wykres

Źródło: opracowanie własne na podstawie tradingeconomics.com

3 zalety najnowszego hotFUND Targeto.pl

Naszą najnowszą propozycją z kategorii okazji inwestycyjnych hotFUND jest Schroder ISF EURO Credit Convict A (acc) PLN Hedged.

  • Po pierwsze, fundusz inwestuje głównie w obligacje o ratingu inwestycyjnym Strefy Euro. Wybór tych aktywów sprawia, że notowania funduszu są stabilne.
  • Po drugie, to rozwiązanie charakteryzuje wysoka premia za ryzyko +2,27%, która informuje o ile więcej od instrumentu wolnego od ryzyka zarobił ten fundusz.
  • Po trzecie, w funduszu mamy obecnie ponad 300 różnych obligacji korporacyjnych państw Strefy Euro, Wlk. Brytanii oraz USA. Fundusz inwestuje około 20% swoich aktywów w obligacje przedsiębiorstw ze Stanów Zjednoczonych. Jest to najbardziej rozwinięty i płynny rynek na świecie. Udział 10 największych pozycji w funduszu wynosi tylko 15,7%. Tak duże rozproszenie inwestycyjne dodatkowo zwiększa bezpieczeństwo i zapewnia stabilność wycen funduszu.

Pamiętając o wcześniej wymienionych korzyściach, czyli wysokich odczytach PMI i ISM, polityce EBC oraz spadającej liczbie bankructw, wskazujemy Schroder ISF EURO Credit Convict A (acc) PLN Hedged jako kolejny fundusz z serii hotFUND.

Wykres 3. Notowania Schroder ISF EURO Credit Convict A (acc) PLN Hedged

Notowania Schroder ISF EURO Credit Convict A (acc) PLN Hedged - wykres

Źródło: Targeto.pl

Cena wejścia: 516,35 zł
Stop loss: 480,21 zł
Take profit: 562,82 zł

Poziomy bezpieczeństwa oraz realizacji zysków, które wyznaczyliśmy, są naszą sugestią podpartą analizą zachowania się wycen funduszu. Istnieje możliwość wyznaczenia własnych poziomów. W przypadku realizacji naszego poziomu wysyłamy do wszystkich użytkowników alert o osiągnięciu wyznaczonego pułapu. W serwisie Targeto.pl można samemu ustalać poziomy, po których przekroczeniu wyślemy na emaila lub sms alert. Wystarczy przy wybranym funduszu kliknąć ikonę Ustaw Alert i wprowadzić preferowane poziomy cenowe, kwotowo lub procentowo.

Przeczytaj także

Targeto.pl to niezależny serwis analityczny, stworzony przez specjalistów rynku finansowego. 

Zawiera unikalne, fachowe analizy, przeglądy, raporty oraz komentarze dotyczące najbardziej perspektywicznych produktów i rozwiązań inwestycyjnych.

Serwis targeto.pl prowadzony jest w celach edukacyjno-informacyjnych.

Informacje przedstawione na tej stronie internetowej są prywatnymi opiniami autorów i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715).

Autorzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie materiałów zawartych na tej stronie, a czytelnik podejmuje decyzje inwestycyjne na własną odpowiedzialność.

© targeto.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.