poniedziałek, 24 czerwca, 2024
Strona główna » [RnŻ] Czy PPK mogą powtórzyć historię OFE?

[RnŻ] Czy PPK mogą powtórzyć historię OFE?

by Redakcja
0 comment

Nie jest tajemnicą, że Polacy są niechętne nastawieni do kolejnych zmian w systemie emerytalnym. Historia z OFE wciąż rzuca cień na kolejne rządowe propozycje. W tym także na Pracownicze Plany Kapitałowe, które mają ruszyć już za rok. Coraz częściej pojawiają się pytania: Kogo dotyczy nowa reforma? Czy jeśli mnie dotyczy, a nie zgadzam się z nią – czy mogę zrezygnować? Czy PPK mogą powtórzyć historię OFE? Jeśli tak, to jak chronić oszczędności?

O sposobach rezygnacji rozmawialiśmy podczas poprzednich spotkań w ramach Rynków na Żywo. Całe spotkanie oraz pełną prezentację można obejrzeć tutaj: Jak wypisać się z PPK?

Podczas Rynków na Żywo 9 października br. szerzej zostaną omówione właśnie skojarzenia PPK z OFE. Obie reformy zostaną ze sobą porównane i przeanalizowane. Padnie odpowiedź na pytania, dlaczego rząd mógł skorzystać ze środków gromadzonych w OFE? Do kogo będą należały środki zgromadzone w PPK? Czy Państwo będzie mogło z nich skorzystać?

Serdecznie zapraszamy do udziału w spotkaniu i zadawania pytań. Prezentacja ze spotkania dostępna jest tutaj PPK a OFE – czy jest czego się bać?

 

You may also like

Targeto.pl to niezależny serwis analityczny, stworzony przez specjalistów rynku finansowego. 

Zawiera unikalne, fachowe analizy, przeglądy, raporty oraz komentarze dotyczące najbardziej perspektywicznych produktów i rozwiązań inwestycyjnych.

Serwis targeto.pl prowadzony jest w celach edukacyjno-informacyjnych.

Informacje przedstawione na tej stronie internetowej są prywatnymi opiniami autorów i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715).

Autorzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie materiałów zawartych na tej stronie, a czytelnik podejmuje decyzje inwestycyjne na własną odpowiedzialność.

© targeto.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.