poniedziałek, 15 lipca, 2024
Strona główna » Dramat ZUS: 20 milionów Polaków nie chce swoich emerytur

Dramat ZUS: 20 milionów Polaków nie chce swoich emerytur

autor Redakcja
0 komentarz

„Przeczytaj, zanim odłożysz ten list – to ważne dla Twojej przyszłości”. To hasło, nadrukowane na ZUSowskie koperty, odmieniło życie 20 milionów Polaków.

– Nie potrzebuję jałmużny od państwa. Pracuję, mam oszczędności. Stać mnie, aby zadbać o godną emeryturę. Te drobne mogą sobie wsadzić na swoje konto – mówi Pani Janina, kierownik oddziału pocztowego.

– Kwotę wyliczoną na życie na emeryturze to ja teraz wydaję na wypady z przyjaciółmi. Czy na starość według ZUSu mam zostać pustelnikiem? – dodaje Marek, samozatrudniony, wzięty programista.

Polacy masowo zaczęli otwierać własne rachunki emerytalne. Otworzyli już 1,5 mln indywidualnych kont emerytalnych i indywidualnych kont zabezpieczenia emerytalnego. To jeszcze nie koniec.

Obecnie na IKE i IKZE Polacy zgromadzili blisko 8 mld złotych. Pół miliarda przybyło w pierwszych 6 miesiącach tego roku, co oznacza 25-procentowe tempo przyrostu oszczędności – podaje Aleksander Matusiewicz, analityk Targeto.pl.

Placówki banków przeżywają oblężenie. Strony TFI nie nadążają zliczać kliknięć. Polacy szukają najlepszych rozwiązań i nie zawahają się, aby odebrać ZUSowi władzę nad portfelem – bez względu na swój wiek i zawód – raz na zawsze.

Dla Ciebie sprawdziliśmy, które produkty zabezpieczenia emerytalnego są najwyższej jakości. Możesz dołączyć do 1,5 tych, którzy samodzielnie dbają o swoją jesień życia póki jeszcze pracują. Dokładnie je przeanalizowaliśmy i wybraliśmy produkty IKE i IKZE od NN TFI.

Potrzebujesz wiedzieć więcej zanim podejmiesz decyzję? Prześwietliliśmy dla Ciebie najlepsze produkty:

Chcesz znać strategie i wybrać najlepsze fundusze? Nasz analityk wybrał najlepsze fundusze i ułożył je w portfele – bezpieczny, umiarkowany, agresywny. Kliknij tu i dowiedz się więcej, w co zainwestować, aby mieć pieniądze nie tylko na emeryturę, ale na własny biznes, studia dziecka, czy wakacje.

Chcesz znać aktualnY zysk z tych portfeli lub potrzebujesz pomocy w zakładaniu swojego IKZE? – napisz na [email protected].

You may also like

Targeto.pl to niezależny serwis analityczny, stworzony przez specjalistów rynku finansowego. 

Zawiera unikalne, fachowe analizy, przeglądy, raporty oraz komentarze dotyczące najbardziej perspektywicznych produktów i rozwiązań inwestycyjnych.

Serwis targeto.pl prowadzony jest w celach edukacyjno-informacyjnych.

Informacje przedstawione na tej stronie internetowej są prywatnymi opiniami autorów i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715).

Autorzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie materiałów zawartych na tej stronie, a czytelnik podejmuje decyzje inwestycyjne na własną odpowiedzialność.

© targeto.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.