wtorek, 18 czerwca, 2024
Strona główna » Czy wampir może mieć problem finansowy? Czy Konto Active go rozwiąże?

Czy wampir może mieć problem finansowy? Czy Konto Active go rozwiąże?

by Redakcja
0 comment

Okazuje się, że niektóre Banki w Polsce dbają o każdego, nawet najbardziej oryginalnego klienta. Kierują do nich bardzo dobry produkt, koło którego wprost nie wypada przejść obojętnie. Sprawdzamy, co w nowej ofercie Eurobanku – Konto Active jest takiego, co przyciąga nawet wampiry.

Na rynku finansów, aż roi się od reklam produktów bankowych. Zwykle po dokładnej analizie, nie wyglądają już tak różowo. Jednak czasem możemy trafić na instrumenty finansowe, które na pierwszy rzut oka zaciekawiają i przykuwają uwagę. Sprawia to np. nietypowy spot reklamowy, ale po którym nie spodziewamy się fajerwerków.

Eurobank i jego wampiry – dla kogo Konto Active?

Mowa tu o spocie reklamowym z udziałem… wampirów! Tak dokładnie. Tylko, co istoty żyjące przez setki tysięcy lat, zazwyczaj opływające w dostatku, mogą mieć wspólnego z nami?

Mylące jest też to, że wampir ze względu na swój słuszny wiek – nie jedno konto w swoim życiu widział. Otóż okazuje się, że takiego konta, jak w Eurobanku nie widział. Dodatkowo – w XXI wieku trapią go te same problemy, co zwykłych śmiertelników. Problem z kartami płatniczymi, w tym przypadku z sakiewką moment, brakiem dostępnego limitu na koncie oszczędnościowym, tak przydatnym na czarną godzinę lub chociażby z dostępem do swoich środków pieniężnych.

https://www.youtube.com/watch?v=pm9MH-enUFc

Wysokie opłaty bankowe? Już nie!

Któż z nas nie zdenerwował się na wysoką prowizję z bankomatu, poza granicami naszego kraju? Otóż Eurobank wyszedł naprzeciw takim sytuacjom. Pokusił się o utworzenie nowego konta dla każdego, nawet dla wyżej wspomnianych wampirów, które jak wiemy – mają zdolności bardzo szybkiego przemieszczania się po świecie.

Podstawowe opłaty wygodnego konta osobistego

Konto Active Eurobank
Miesięczna opłata za prowadzenie konta 0 / 9 zł
Wypłata gotówki z bankomatów własnych 0 zł
Wypłata gotówki z bankomatów obcych w Polsce do 100 zł 0 zł
Wypłata gotówki z bankomatów obcych w Polsce powyżej 100 zł 1,90 zł
Wypłata gotówki za granicą 0 / 5 zł
Przelew wewnętrzny za pośrednictwem serwisu internetowego 0 zł
Przelew zewnętrzny za pośrednictwem serwisu internetowego 0 zł
Posiadanie karty debetowej do konta 0 / 4,90 zł

 

Zwróćmy uwagę, że mamy tu zerowe opłaty za: prowadzenie konta, wypłaty z bankomatów własnych i innych konkurencyjnych banków, za przelewy, za wypłaty za granicą powyżej 100 zł oraz za posiadanie karty.

Obwarowania, co do zerowych opłat, są naprawdę niewielkie. Weźmy pod uwagę opłatę za prowadzenie konta. Wystarczy zlecić miesięczną wypłatę z tytułu umowy o pracę, emerytury lub z innego tytułu w wysokości 1500 zł.

Konto rodzinne – dla wampirzej sagi

Konto Active jest również doskonałe dla rodzin, które otrzymują świadczenie 500+. Ta grupa klientów bez względu na wysokość przelewów na konto, nie ponosi żadnych opłat. Pod warunkiem, że zostali poleceni jako nowi klienci z tytułu programu „Rodzina i Przyjaciele” przez inną osobę korzystająca z usług Banku. Wystarczy w tym celu wypełnić stosowną ankietę, przez osobę polecającą.

Pieniądze na czarną godzinę – gdy coś Ci wypadnie np. ząb

Załóżmy sytuację, że nie chcemy naruszać swoich oszczędności, unieważniać lokaty, a potrzebujemy na już – kilkaset złotych. Pożyczkę w taki niskiej kwocie może być co najmniej śmieszna. Konto Active w Eurobanku wychodzi nam naprzeciw i proponuje limit. Dodatkowe środki, z których możemy korzystać, są od kwoty 600 do nawet 100.000 zł Decydując się na założenie konta do końca maja b.r., mamy dodatkową oszczędność. 90 dni bez odsetek od momentu uruchomienia limitu na koncie i zerowa prowizja.

W ramach promocji odsetki, które zostaną naliczone od wykorzystanej kwoty Limitu, Bank pobierze z konta. Jednak możemy oczekiwać na ich zwrot. Przykładowo, w ramach promocji – wybieramy limit 600 zł, od którego odsetki wyniosą 4,95 zł za okres 30 dni korzystania z Limitu.

https://youtu.be/FYbzD_8CUfo

W przypadku, kiedy mamy przelew 1500 zł miesięcznie, Bank zwraca nam bezpośrednio na konto, pobraną kwotę odsetek. Ma na to 7 dni po zamknięciu 90-dniowego okresu trwania Limitu. RRSO w ramach promocji wynosi 13,10%.

Limit na koncie powyżej kwoty 600 zł nie jest objęty promocją i w tym przypadku RRSO wyniesie 16,11% i Bank pobierze od nas prowizję. Z Limitu możemy bezpłatnie korzystać przez okres tylko 10 dni w miesiącu.  Ubiegając się o tego typu produkt, przedstawić należy dokument świadczący o źródle naszego stałego dochodu np. zaświadczenie o zarobkach /najlepiej na formularzu z Eurobanku/, aktualny odcinek / wyciąg z konta i waloryzację emerytury/renty czy dokumenty finansowe firmy.

Jak otworzyć Konto Active nie będąc wampirem?

Konto Active możemy otworzyć na trzy sposoby.

  1. Pierwszym z nich jest wypełnienie wniosku online i podpisanie dokumentów dostarczonych przez kuriera.
  2. Drugim sposobem jest zrobienie zdjęcia dowodu osobistego, wypełnienie wniosku on-line, a następnie wykonanie przelewu weryfikacyjnego.
  3. Ostatnią możliwością założenia konta jest udanie się do placówki banku w swoim mieście.

[inbound_button font_size=”20″ color=”#2eaae0″ text_color=”#ffffff” icon=”” url=”https://www.eurobank.pl/kontakt,23.html” width=”” target=”_blank”]Wniosek do banku[/inbound_button]

Konto Active Prestige dają 5% zwrotu dla poleconych i polecających

Wspomnieliśmy wyżej o rodzinach, które otrzymują świadczenie 500+, że również mogą otworzyć darmowe konto. Ma to związek z innowacyjnym programem utworzonym przez Eurobank. Skierowany jest do nowych klientów, którzy w okresie ostatnich 12 miesięcy, nie posiadali konta w tejże instytucji. Bank nie wymaga w tym przypadku, przelewu w minimalnej wysokości 1500 zł, aby polecona lub polecająca osoba posiadała konto za 0 zł.

Program dotyczy zarówno konta Active, jak i Prestige. Natomiast poniesiemy w tym przypadku, koszt posiadania np. karty Mastercart Debit w wysokości 4,90 zł. Musimy się również liczyć z opłatą za korzystanie z bankomatów konkurencyjnych Banków, w przypadku podejmowania gotówki poniżej 100 zł.

W celu przystąpienia do programu należy podejść do najbliższej placówki lub zadzwonić do Centrum Obsługi Klienta. Odebrać specjalny kod, który otrzymujemy w formie sms’a lub na e-mail. W ten sposób możemy polecić aż 4 znajome osoby jako potencjalnych klientów Eurobanku. Dzięki temu zyskujemy wszyscy zerową opłatę za prowadzenie konta. A co więcej? 5% zwrotu na sport, rozrywkę i rekreację, nawet do 720 zł rocznie.

Przekazów reklamowych skierowanych do potencjalnych klientów banków jest naprawdę sporo. Różnią się przekazem i ofertą. Musimy każdorazowo prześledzić propozycję i wybrać taką, która będzie odpowiadała naszym oczekiwaniom. Przedstawiona propozycja stanowi jedynie zarys danego produktu.

Na koniec warto wspomnieć, że Eurobank w ramach konta Active proponuje dla swoich klientów nowoczesne karty, przelewy ekspresowe, konto dla dzieci oraz powiadomienia mobilne dla posiadaczy wygodnej aplikacji mobilnej na telefonie.

You may also like

Targeto.pl to niezależny serwis analityczny, stworzony przez specjalistów rynku finansowego. 

Zawiera unikalne, fachowe analizy, przeglądy, raporty oraz komentarze dotyczące najbardziej perspektywicznych produktów i rozwiązań inwestycyjnych.

Serwis targeto.pl prowadzony jest w celach edukacyjno-informacyjnych.

Informacje przedstawione na tej stronie internetowej są prywatnymi opiniami autorów i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715).

Autorzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie materiałów zawartych na tej stronie, a czytelnik podejmuje decyzje inwestycyjne na własną odpowiedzialność.

© targeto.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.