poniedziałek, 24 czerwca, 2024
Strona główna » Revolut – aplikacja, która chce być bankiem

Revolut – aplikacja, która chce być bankiem

by Redakcja
0 comment

Płatności międzynarodowe, przez Internet, to już zupełna norma. Globalizacja sprawia, że chętnie kupujemy rzeczy ze sklepów, które nie posiadają oddziałów w Polsce. Często też jeździmy za granicę i płacimy tam kartą. W obydwu przypadkach musimy jednak liczyć się ze stosunkowo dużą prowizją. Jak uniknąć takich problemów? Odpowiedzią ma być Revolut. To aplikacja, która powstała w 2015 roku i umożliwia błyskawiczne płatności w dowolnej walucie. Dlaczego warto się nią zainteresować?

Czym jest Revolut i dlaczego warto go wypróbować?

Revolut to aplikacja, która pozwala na bardzo wygodną oraz korzystną wymianę środków, w przypadku płatności w obcych walutach. Została zaprojektowana specjalnie z myślą o osobach, które potrzebują błyskawicznego dostępu do pieniędzy, zwłaszcza w innych krajach. Z aplikacji mogą korzystać zarówno osoby, które podróżują prywatnie, jak i służbowo oraz wszyscy, którzy dokonują zakupów w zagranicznych sklepach, w obcych walutach.

Środki możesz wpłacić za pomocą szybkiego przelewu, a następnie wymienić na dowolną oferowaną walutę (jest ich obecnie już aż 130) i zapłacić specjalną kartą współdziałającą z aplikacją.

Posiadasz więc natychmiastowy dostęp do swoich środków i możesz decydować, w jakiej walucie nimi dysponować. Możliwe jest również automatyczne przeliczanie potrzebnej kwoty.

Aplikacja nie pobiera prowizji w dni robocze. Za to w weekendy musimy być przygotowani na opłaty. Jednak mimo to oferta jest optymalna, ponieważ stosowany jest najkorzystniejszy kurs międzybankowy.

Ponadto korzystanie z aplikacji i zintegrowanej karty jest całkowicie bezpłatne. Jedyną opłatą jest koszt wydania karty.

Revolut – dogania Millenialsów

Bez wątpienia jest to innowacyjne rozwiązanie w branży fintech, dedykowane przede wszystkim pokoleniu Millenialsów, które dynamicznie wkracza na rynek pracy.

To oni chcą mieć mobilny, wygodny i intuicyjny dostęp do dokonywania płatności w każdej walucie. Dla nich nie ma granic. Często podróżują, nie boją się zmian, są ciekawi świata. Żyją dynamicznie i podejmują się wyzwań. Fascynuje ich świat korporacyjnych gigantów, technologii i płatności kryptowalutami. Na te potrzeby odpowiada Revolut.

Revolut to apliakcja – mimo, że możliwe jest założenie kont

Instytucja stara się o status banku, ale dopóki to nie nastąpi, przechowywane środki nie mogą być w pełni zabezpieczone. Objęcie Bankowym Funduszem Gwarancyjnym byłoby z pewnością dużym krokiem naprzód.

W pierwszych tekstach użytkownicy wskazali, że karta bywa zawodna i zdarzają się sytuacje, w których płatność nie może zostać dokonana. Takie problemy zgłaszały osoby, które starały się dokonać płatności w samolotach oraz terminalach offline.

Kolejnym ograniczeniem jest limit darmowych wypłat z bankomatów. Został ustalony na 800 zł (200 GBP/EUR). Wszystkie większe kwoty obarczone są prowizją, w wysokości 2 proc.

https://youtu.be/QabM_PvBtsI

Aplikacja Revolut w wersji premium – większy limit wypłat, ubezpieczenie medyczne, wsparcie techniczne

Aplikacja Revolut dostępna jest również w wersji premium. Decydując się na tę opcję, musisz zapłacić 29,99 zł miesięcznie. W zamian otrzymasz możliwość dwukrotnie większych wypłat z bankomatów, dostępność różnych wzorów kart prepaidowych, bezpłatną dostawę karty i przelewy międzynarodowe oraz ubezpieczenie medyczne. Do tego dochodzi wsparcie techniczne dostępne przez 24 godziny na dobę.

Oprócz standardowych usług możesz skorzystać z ubezpieczenia telefonu oraz ubezpieczenia podróżnego (koszt, to £1 odpowiednio za tydzień oraz dzień). Jest to bardzo wygodne i sprawia, że aplikacja może zapewnić więcej, niż tylko korzystne płatności.

Zakładanie konta Revolut to tylko kilka minut

Pierwszym krokiem, który przybliży Cię do wkroczenia w świat błyskawicznych płatności walutowych, jest pobranie dedykowanej aplikacji z głównej strony Revolut (https://www.revolut.com/pl/). Kolejne kroki są niezwykle proste, a program podpowiada, co zrobić w każdym przypadku. Aby założyć konto:

  • podaj swoje dane (numer telefonu, adres, e-mail, itd.) i ustal kod zabezpieczający
  • zamów kartę z już aktywnego konta – do wyboru jest opcja wirtualna i fizyczna (przy wyborze drugiej z nich, należy zasilić konto, żeby opłacić operację – min. 50 zł)
  • przeprowadź weryfikację konta (na podstawie dowodu tożsamości oraz własnoręcznie wykonanego zdjęcia)
  • odbierz kartę (przesyłka powinna trwać ok. dwóch tygodni)

Możesz cieszyć się ze wszystkich możliwości oferowanych przez aplikację.

Karta od Revolut – jak wybrać?

Revolut dostarcza kartę przedpłaconą (prepaid) MasterCard. Dzięki niej możesz płacić dokładnie tak samo, jak dotychczasowo, z wykorzystaniem płatności zbliżeniowych. Oczywiście waluta musi znajdować się w bazie aplikacji. Możesz jednak zdecydować się jedynie na kartę wirtualną.

Zasada działania jest prosta – aplikacja wyświetla numer i kod, taki sam jak na fizycznej karcie. Dzięki temu masz do niej zawsze dostęp, z poziomu smartfona. Jest to bardzo wygodne, zwłaszcza w przypadku płatności online. Najkorzystniejsze jest jednak posiadanie obydwu opcji.

Revolut rośnie w siłę i wprowadza nowe usługi

Aplikacja Revolut rozwija się bardzo dynamicznie, o czym świadczy liczba klientów oraz wizje rozszerzenia działalności. O ile po pierwszym roku działalności aktywnych użytkowników było ok. 320 tys., to obecnie liczba ta przekroczyła 1,5 mln. Co ważniejsze, większość recenzji jest bardzo przychylna mimo zgłaszanych błędów. Jeżeli chodzi o dodatkowe usługi, twórcy planują wprowadzenie możliwości dostępu do saloników biznesowych na lotniskach w dużo niższej cenie.

Dodatkowo w planach jest wprowadzenie szerokiej oferty pożyczek i kredytów. Już teraz możesz poprzez aplikację kupować i wymieniać także kryptowaluty, a oferta stale się powiększa.

Dzięki temu Revolut staje się czymś więcej, niż aplikacją powiązaną z kontem i kartą walutową – jest to ogromna baza, pomagająca zarządzać swoimi finansami oraz ułatwiająca życie użytkownikom.

 

You may also like

Targeto.pl to niezależny serwis analityczny, stworzony przez specjalistów rynku finansowego. 

Zawiera unikalne, fachowe analizy, przeglądy, raporty oraz komentarze dotyczące najbardziej perspektywicznych produktów i rozwiązań inwestycyjnych.

Serwis targeto.pl prowadzony jest w celach edukacyjno-informacyjnych.

Informacje przedstawione na tej stronie internetowej są prywatnymi opiniami autorów i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715).

Autorzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie materiałów zawartych na tej stronie, a czytelnik podejmuje decyzje inwestycyjne na własną odpowiedzialność.

© targeto.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.