poniedziałek, 24 czerwca, 2024
Strona główna » Jak wykorzystać kartę Revolut i zrobić zakupy w naprawdę okazyjnych cenach 

Jak wykorzystać kartę Revolut i zrobić zakupy w naprawdę okazyjnych cenach 

by Redakcja
0 comment

11 listopada świętowaliśmy Dzień Niepodległości. Po 123 latach zaborów Polska w 1918r. wróciła na mapę Europy. Była to wyjątkowa, bo 100 letnia rocznica odzyskania niepodległości. Tego samego dnia przypadała rocznica zakończenia I wojny światowej oraz …. Dzień Singla w Chinach – czyli wielkie święto zakupów. Postanowiłem to wykorzystać i sprawdzić, czy karta Revolut sprawdza się w międzynarodowych transakcjach, gdy ważna jest każda minuta. 

Gigant handlu Internetowego Alibaba przygotował za pośrednictwem swojej platformy aukcyjnej AliExpress gigantyczną akcję wyprzedażową. Mocno ścięte ceny i darmowa dostawa kusiły nie tylko obywateli Chin, ale również Polaków. W ciągu doby kupujący wydali aż 30 mld USD. Postanowiłem wykorzystać ten moment, żeby kupić odkurzacz w okazyjnej cenie.

2 dni na zakupy życia – jak zdążyć przed końcem promocji? 

Wprawdzie Dzień Singla wypada 11 listopada, ale promocja na AliExpress trwała do około godziny 13 polskiego czasu, dnia następnego. 12 listopada w Polsce mieliśmy święto po 11 listopada i większość instytucji nie pracowała. Każdy mógł oczywiście tego dnia kupować towary, płacąc za nie kartą złotówkową. Wybierając takie rozwiązanie, trzeba od razu pogodzić się z niekorzystnym kursem wymiany walut, jaki stosuje jego bank. Bo jak wiemy – prowizje są jednym ze źródeł przychodu dla banku.  

Dodatkowo – posiadacze kart MasterCard muszą pamiętać, że płacąc za towar w USD kartą złotówkową, najpierw ponoszą koszty przewalutowania z PLN na EUR, a następnie z EUR na USD. Po doliczeniu prowizji i wyższego kursu – zakupy przestają być promocyjne.

Jak więc uniknąć prowizji? Rozwiązaniem dla niekorzystnego kursu, jaki stosuje nasz bank, jest skorzystanie z oferty jednego z internetowych kantorów. Jak wspomniałem wyżej – do 12 listopada przedłużone zostało w Polsce świętowanie 100-lecia niepodległości. W związku z tym większość instytucji nie pracowała. W tym najpopularniejszy internetowy kantor.

Dlatego zacząłem się rozglądać za rozwiązaniem, którego święta nie dotyczą i dzięki którym uniknę prowizji. Tym bardziej, że o 12:04 12 listopada kurs wymiany na rynku międzybankowym USDPLN wynosił 3,8131. W banku 3,9317 (wyższy o prawie 12 gr.), a w popularnym kantorze internetowym 3,8287 (wyższy o 1,5 gr). 

Revolut zwycieżył z internetowym kantorem 

Nawet jeśli wiemy, że najtaniej wymienimy walutę w kantorze internetowym – to, gdy nie mamy środków na naszym portfelu w kantorze, a na dodatek – przypada dzień wolny – możemy zapomnieć o zakupach.

Rozwiązaniem w tamtej sytuacji było skorzystanie z usługi Revolut, o której więcej piszemy w tym miejscu. Założenie jest bardzo proste. Podajemy dane karty debetowej, którą chcemy zasilić konto w Revolut.  

W ciągu kilku sekund pojawiają się tam złotówki. Konto możemy zasilić w dowolnym momencie, nawet w święta. Obok błyskawicznego przelewu pieniędzy, Revolut może pochwalić się najkorzystniejszym kursem wymiany 3,8163, czyli 0,3 gr powyżej kursu na rynku międzybankowym. 

Do konta Revolut możemy wybrać bezpłatną, fizyczną kartę PrePaid lub wirtualną. Druga opcja jest bardzo ciekawa dla kogoś, komu zależy na czasie.  

Jak dalej przebiegały zakupy na AliExpress z kartą Revolut? 

Do końca wyprzedaży została godzina, a mi zależało wówczas na zakupie odkurzacza z AliExpress, który kosztował 1/3 standardowej ceny.   

Założenie konta w Revolut trwa 5-10 minut i od razu miałem dostęp do wirtualnej karty. Nawet przy wyborze fizycznej karty, mamy wgląd w aplikacji po potwierdzeniu tożsamości – robiąc sobie selfie.  

Dzięki usługom Revolut szybko mogłem zrobić zakupy w AliExpress. Podałem dane karty z naszego banku oraz kwotę, jaką sam sobie przelałem. W kilka chwil środki były już na koncie Revolut i mogłem wymienić złotówki na USD i zapłacić za zakupy. 

Konto Revolut jest darmowe, a za wyrobienie karty nic nie zapłaciłem. Złotówki mogłem wymienić nie tylko na EUR, GBP, czy CHF, ale również na takie egzotyczne waluty jak AED (Dirham arabski), ILS (Nowy szekel izraelski), czy THB (Baht tajski).  

To sprawia, że karta ucieszy nie tylko pasjonatów wyprzedaży na zagranicznych serwisach, ale również podróżników. Dzięki szybkości jej zasilenia i bardzo atrakcyjnym kursom wymiany walut warto pomyśleć nad ofertą Revolut. 

PS: 

Kupiony towar jest już w drodze?.

 

You may also like

Targeto.pl to niezależny serwis analityczny, stworzony przez specjalistów rynku finansowego. 

Zawiera unikalne, fachowe analizy, przeglądy, raporty oraz komentarze dotyczące najbardziej perspektywicznych produktów i rozwiązań inwestycyjnych.

Serwis targeto.pl prowadzony jest w celach edukacyjno-informacyjnych.

Informacje przedstawione na tej stronie internetowej są prywatnymi opiniami autorów i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715).

Autorzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie materiałów zawartych na tej stronie, a czytelnik podejmuje decyzje inwestycyjne na własną odpowiedzialność.

© targeto.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.