poniedziałek, 24 czerwca, 2024
Strona główna » Indywidualne konto Inteligo – czy warto postawić na bankowość mobilną?

Indywidualne konto Inteligo – czy warto postawić na bankowość mobilną?

by Redakcja
0 comment

Konto indywidualne Inteligo wyróżnia się na tle pozostałych kont osobistych. Jest bowiem kontem w całości internetowym. Minimalizuje to oczywiście koszty prowadzenia działalności. Obsługiwane jest przez PKO BP, czyli największy polski bank, dzięki czemu można mieć pewność stabilności oraz bezpieczeństwa swoich środków.

Czy konto Inteligo jest darmowe?

Odpowiedź brzmi: tak, ale (jak to często bywa) pod pewnymi warunkami. Prowadzenie konta i przelewy krajowe są bezwzględnie darmowe, jednak za kartę klient nie zapłaci tylko w przypadku comiesięcznych transakcji w wysokości co najmniej 100 zł. Jeżeli chodzi o wypłatę środków, bezpłatne jest korzystanie z bankomatów PKO BP oraz BZ WBK. W innym przypadku każda taka transakcja będzie kosztować 5 zł, natomiast wypłaty zagraniczne obciążone są prowizją 3%, przy czym minimalna kwota to 10 zł.

Możesz jednak skorzystać z pakietu „bankomaty bez granic”, dzięki któremu za 5 zł miesięcznie wszystkie powyższe opłaty zostaną zniesione. Pakiet ten można było aktywować tylko do 5 września 2013 roku. Szczegółowy cennik dostępny jest tutaj.

Podsumowując, żeby zupełnie komfortowo korzystać z konta i mieć nieograniczony dostęp do wypłaty środków, trzeba ponieść koszty powyższego pakietu. Jeżeli jednak nie masz potrzeby korzystania z wielu różnych bankomatów, opłat można uniknąć całkowicie.

Gdzie ulokować swoje oszczędności?

Konto indywidualne Inteligo pozwala na korzystanie z bardzo szerokiej gamy produktów finansowych. Można oszczędzać lub inwestować zgromadzone środki, dzięki takim ofertom, jak:

  • Rachunek oszczędnościowy (do 1,8%, z możliwością swobodnych wypłat);
  • Lokaty (do 1,2% w skali roku);
  • Obligacje Skarbu Państwa;
  • Fundusze inwestycyjne;
  • Rachunek maklerski;
  • Otwarty Fundusz Emerytalny.

Indywidualne konto Inteligo – jak otworzyć rachunek?

Z racji tego, że Inteligo nie posiada własnych placówek, konto można otworzyć jedynie drogą internetową. Cały proces jest jednak niezwykle prosty. Wystarczy przejść do WNIOSKU i postępować zgodnie ze wskazówkami, pojawiającymi się na ekranie.

Po złożeniu wniosku następuje telefoniczne potwierdzenie danych przez konsultanta, a następnie umowa zostaje przesłana kurierem do podpisania przez klienta. Kiedy cały proces zostanie zaakceptowany, konto staje się aktywne.

Jak zamknąć konto Inteligo?

To bardzo często zadawane pytanie, na które warto odpowiedzieć. Zakładanie konta online jest popularne nawet w zwykłych, stacjonarnych bankach. Jak jednak dokonać tego całkowicie zdalnie? Inteligo oferuje dwie możliwości – wysłanie pisma do siedziby banku lub przesłanie jego skanu na maila. W tym wypadku konieczne jest opatrzenie dokumentu bezpiecznym podpisem elektronicznym.

You may also like

Targeto.pl to niezależny serwis analityczny, stworzony przez specjalistów rynku finansowego. 

Zawiera unikalne, fachowe analizy, przeglądy, raporty oraz komentarze dotyczące najbardziej perspektywicznych produktów i rozwiązań inwestycyjnych.

Serwis targeto.pl prowadzony jest w celach edukacyjno-informacyjnych.

Informacje przedstawione na tej stronie internetowej są prywatnymi opiniami autorów i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715).

Autorzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie materiałów zawartych na tej stronie, a czytelnik podejmuje decyzje inwestycyjne na własną odpowiedzialność.

© targeto.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.