poniedziałek, 24 czerwca, 2024
Strona główna » Ważne dane dla inwestujących w hotFUND – okazje inwestycyjne

Ważne dane dla inwestujących w hotFUND – okazje inwestycyjne

by Redakcja
0 comment

Jutro odbędzie się posiedzenie Komitetu Federalnego ds. Otwartego Rynku (FOMC). Wydarzenie, na którym mogą pojawić się argumenty dla wzrostów dla hotFUND – okazje inwestycyjne. Każdy, kto inwestuje w Investor Gold Otwarty, BPH Globalny Żywności i Surowców, czy Schroder ISF Frontier Markets Equity A1 (acc) PLN powinien przyglądać się środowym wydarzeniom.

 

O godzinie 20 poznamy decyzję w sprawie wysokości stóp procentowych w USA. Jutrzejsza podwyżka nie powinna namieszać na rynku i w większym stopniu wpłynąć na wyceny naszych okazji inwestycyjnych hotFUND.

 

Ważniejsze dla notowań funduszy będzie to, co powie prezes Janet Yellen o godzinie 20.30 podczas konferencji prasowej. Fundusze wymienione wcześniej inwestują w złoto – Investor Gold Otwarty, surowce – BPH Globalny Żywności i Surowców oraz akcje rynków granicznych – Schroder ISF Frontier Markets Equity A1 (acc) PLN. Każdy z tych funduszy będzie zyskiwał przy słabnącym dolarze. Co w takim razie musi się wydarzyć w środę, aby dolar zaczął tracić na wartości?

 

Uwaga inwestorów skupiona będzie na konferencji prasowej. W maju spadła dynamika PCE Core w USA do 1,5% z 1,8%. Jest to najważniejszy wskaźnik inflacji dla Komitetu Federalnego. Przede wszystkim na jego podstawie członkowie podejmują decyzję odnośnie stóp procentowych. Gorsze dane mogą złagodzić ich retorykę. Podczas konferencji każde zdanie Janet Yelen będzie dokładnie analizowane. Jakiekolwiek sugestie przełożenia następnej podwyżki na kolejny rok, pociągną dolara w dół. Słabszy dolar będzie silnym argumentem na kolejne wzrosty hotFUND – okazji inwestycyjnych.

 

Podwyżka w środę jest prawie pewna. Na podstawie kontraktów na stopę procentowa szanse na nią wynoszą 99,6%. Na kolejna w grudniu 42,5%. Będziemy ciągle śledzić prawdopodobieństwo następnych podwyżek.

 

Aktywuj listę hotFUND – okazji inwestycyjnych i bądź na bieżąco. Otrzymasz informacje o nowych funduszach oraz sygnały potrzebne do ochrony Twoich pieniędzy.

You may also like

Targeto.pl to niezależny serwis analityczny, stworzony przez specjalistów rynku finansowego. 

Zawiera unikalne, fachowe analizy, przeglądy, raporty oraz komentarze dotyczące najbardziej perspektywicznych produktów i rozwiązań inwestycyjnych.

Serwis targeto.pl prowadzony jest w celach edukacyjno-informacyjnych.

Informacje przedstawione na tej stronie internetowej są prywatnymi opiniami autorów i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715).

Autorzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie materiałów zawartych na tej stronie, a czytelnik podejmuje decyzje inwestycyjne na własną odpowiedzialność.

© targeto.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.