poniedziałek, 15 lipca, 2024
Strona główna » Dziś zarobisz dla siebie pierwsze pieniądze w tym roku. Na co je przeznaczysz? Dzień Wolności Podatkowej

Dziś zarobisz dla siebie pierwsze pieniądze w tym roku. Na co je przeznaczysz? Dzień Wolności Podatkowej

autor Redakcja
0 komentarz

Od dziś – 6 czerwca przestajemy pracować na rząd i władze lokalne, a zaczynamy pracować dla siebie i dla swoich rodzin. Dzień Wolności Podatkowej został wyznaczony po 156 dniach roku 2018. Jest to wynik szybkiego wzrostu PKB o około 100 mld złotych. To idealny dzień, aby zdecydować o tym, jak nasze pieniądze powinny pracować na naszą przyszłość.

Dzień Wolności Podatkowej jest to symboliczny moment, po którym przez ponad pół roku, do 31 grudnia 2018 pracujemy teoretycznie na własny rachunek. W roku bieżącym został ustalony rekordowo wcześnie, bo o 3 dni w stosunku do ostatnich 25 lat. W latach 2010-2013 przypadł o wiele później, bo po 20 czerwca. A w roku 1995 dopiero 6 lipca.

Coraz lepszy wynik całej gospodarki

Jest to spowodowane szybkim wzrostem Produktu Krajowego Brutto w stosunku do udziału wszystkich wydatków publicznych typu samorządy, budżet państwa, rządowe fundusze celowe. Wzrost PKB do wzrostu wydatków sektora finansów publicznych to w roku bieżącym: 100 mld do 20 mld złotych, więc widzimy tu znaczną różnicę.

We wtorkowej konferencji Andrzej Sadowski, prezydent Centrum im. Adama Smitha wyjaśnił, że wydatki rządu wraz z programem „Rodzina 500+”, w okresie względnej prosperity, rosną wolniej niż PKB. Co więcej, wyjaśnił też, że przedsiębiorcy nie czekając na rządowe zamówienia, przeorientowali się na rynek i konsumenta. Wynikiem tych działań jest lepszy wynik całej gospodarki.

Apel do Rządu – mniej danin i uproszczenie przepisów polepszą PKB

Od 1 stycznia 2018 roku osoby prowadzące działalność gospodarczą, obciążenia płacą do ZUS jednorazowo, a nie jak było dotychczas w czterech transzach. Wiąże się to oczywiście dla ZUS z oszczędnościami.

Dzień Wolności Podatkowej jest też doskonałym momentem, w którym eksperci z Centrum A. Smitha nawołują do wielu zmian w gospodarce. Zaapelowało po raz kolejny z propozycją zastąpienia CIT 11 – 5-procentowym podatkiem od przychodu. Zdaniem wielu ekonomistów system podatkowy w Polsce należy uprościć. Danin jest zbyt dużo, co powoduje większe skupianie się przedsiębiorcy na odnajdywaniu się w gąszczu przepisów niż na pracy.

A Ty jakie decyzje finansowe podejmiesz, żeby zwiększyć swój kapitał?

Jeśli szukasz motywacji i impulsu, aby zacząć inwestować – chronić swój majątek i zwiększać go na bezpieczną przyszłość – 6 czerwca, czyli Dzień Wolności Podatkowej może być najlepszą datą.

Dziś zaczynasz pracować dla siebie i swojej rodziny. Twoje pieniądze także powinny zacząć pracować na Ciebie. Określ swój cel finansowy, wyznacz horyzont jego realizacji, zastanów się nad swoją wrażliwością na ryzyko i wybierz produkt finansowy dla siebie. Jeśli nie wiesz, jaki produkt wybrać – śledź nasze wpisy z działu PRODUKTY FINANSOWE. Tam analizujemy aktualne oferty banków i instytucji finansowych. Znajdziesz tam informacje nie tylko o kontach oszczędnościowych czy lokatach, ale także m.in. o funduszach inwestycyjnych i obligacjach.

You may also like

Targeto.pl to niezależny serwis analityczny, stworzony przez specjalistów rynku finansowego. 

Zawiera unikalne, fachowe analizy, przeglądy, raporty oraz komentarze dotyczące najbardziej perspektywicznych produktów i rozwiązań inwestycyjnych.

Serwis targeto.pl prowadzony jest w celach edukacyjno-informacyjnych.

Informacje przedstawione na tej stronie internetowej są prywatnymi opiniami autorów i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715).

Autorzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie materiałów zawartych na tej stronie, a czytelnik podejmuje decyzje inwestycyjne na własną odpowiedzialność.

© targeto.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.